reklama

/>

Mariusz Bodo kandydatem, Marek Materek z poparciem PiS

Mariusz Bodo kandydatem, Marek Materek z poparciem PiS

Jak już informowaliśmy, Mariusz Bodo został oficjalnym kandydatem na fotel prezydenta Skarżyska – Kamiennej. Obecny radny miejski i naczelnik wydziału organizacyjnego w starostwie powiatowym, pomysł na miasto już ma, ale na szczegóły programu przyjdzie jeszcze czas. Poparcie PiS – u otrzymał także obecny prezydent Starachowic, Marek Materek.

Informację o kolejnych kandydatach na prezydentów miast na stronie Prawa i Sprawiedliwości opublikowano 26 czerwca wieczorem. Komitet Polityczny przychylił się do kandydatury Mariusza Bodo, szefa struktur PiS w powiecie, radnego miejskiego oraz naczelnika wydziału organizacyjnego w starostwie powiatowym. Choć wiele wskazywało, że to właśnie Bodo będzie ubiegał się o fotel prezydenta, do końca spekulowano o innych nazwiskach, m.in. Michała Jędrysa, byłego starosty.

Jak mówi kandydat, za wcześnie by podawać szczegóły programu wyborczego, ten jest jednak już praktycznie gotowy i czeka na ogłoszenie.

- Program nosi nazwę 7xS i będzie podzielony na bloki tematyczne z siedmiu obszarów. Zostanie zaprezentowany w odpowiednim czasie.

Przy okazji podania informacji o kandydaturze radnego PiS na fotel prezydenta w sieci zawrzało. Pojawiło się wiele negatywnych komentarzy ze strony mieszkańców Skarżyska. Jak stwierdza Mariusz Bodo, z tą krytyką się liczył.

- Pojawiają się też pozytywne komentarze, tego dnia odebrałem ogrom telefonów z gratulacjami. Nie ma możliwości, żeby jedna osoba mogła zadowolić wszystkich.

Obok Mariusza Bodo poparcie PiS – u uzyskał także obecny prezydent Starachowic, Marek Materek, który za ten krok dziękuje, a podkreśla jednocześnie swoją niezależność.

- Jeśli zdecyduję się na start w 2018 roku to również będę startował ze swojego niezależnego komitetu wyborczego. Poparcie ze strony różnych organizacji jest oczywiście miłym akcentem i docenieniem mojej pracy na rzecz lokalnej społeczności.

Markowi Materkowi sprzyjają także inne ugrupowania, m.in. PO. Co istotne, poparcie centrali PiS- u nie wzbudziło zadowolenia wśród lokalnych struktur partii.

W Skarżysku – Kamiennej póki co na liście pewnych kandydatów mamy obecnego prezydenta Konrada Kröniga, SLD proponuje Artura Pejasa i PiS właśnie Mariusza Bodo. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się też, że poparcie struktur Kukiz'15 dostał Jacek Ciepiński. Mówi się też jednak, że w tym wyścigu pojawią się kolejne nazwiska.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •