reklama

/>

Biblioteka przejdzie gruntowny remont

Biblioteka przejdzie gruntowny remont

Kolejne pieniądze dla Skarżyska – wniosek, złożony do Instytutu Książki na modernizację i rozbudowę Biblioteki Publicznej znalazł się na liście do dofinansowania. Przyznana dla biblioteki dotacja wynosi niemal 900 tysięcy złotych. Kolejne 300 tysięcy złotych to wkład własny z budżetu gminy. Biblioteka przejdzie gruntowny remont.

Wyniki naboru wniosków w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 2 „Infrastruktura bibliotek 2016–2020” ogłoszone zostały 2 lipca. Rozpatrzono łącznie ponad 200 wniosków, a do dofinansowania zakwalifikowanych zostało 30 wniosków o najwyższej liczbie punktów uzyskanych w ocenie merytorycznej.

Wniosek ze Skarżyska, dotyczący modernizacji i rozbudowy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im ks. prof. Włodzimierza Sedlaka, znalazł się na 17 miejscu. Oznacza to, że skarżyska Biblioteka Publiczna otrzyma prawie 900.000 zł dotacji na przeprowadzenie prac. Wkład własny do inwestycji zostanie zabezpieczony w miejskim budżecie.

Biblioteka mieszcząca się przy ulicy Towarowej przejdzie gruntowny remont. Budynek będzie ocieplony, zyska nową elewację, wymienione będą drzwi i okna. Wybudowany zostanie podjazd dla osób niepełnosprawnych i zamontowana winda. Wymienione będą instalacje: wodno-kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, gazowa, elektryczna. Zmieni się także wnętrze biblioteki, ponieważ zaplanowano wyburzanie ścian i powiększanie pomieszczeń bibliotecznych, administracyjnych, magazynowych i piwnicznych, utworzona zostanie sala konferencyjna, a także serwerownia i szatnia dla czytelników. Remont przejdą również toalety, które zostaną przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- To kolejna, niezwykle ważna inwestycja, którą będziemy mogli zrealizować dzięki sprawnemu pozyskiwaniu pieniędzy zewnętrznych – podkreśla prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig. - Ważne jest również to, że w miejskim budżecie – dzięki ustabilizowanej sytuacji – mamy pieniądze na wkład własny do tej i pozostałych inwestycji, nie musimy więc sięgać po kredyty – dodaje prezydent.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •