reklama

/>

Pani Katarzyna walczy o lepsze życie. Każdy może pomóc

Pani Katarzyna walczy o lepsze życie. Każdy może pomóc

Aktywnie angażuje się w życie Skarżyska – Kamiennej, udziela się w ramach wielu wydarzeń, dodatkowo prowadzi bloga, pisze wiersze, bajki i opowiadania, ma na koncie własne publikacje. Wśród tych wielu pasji Katarzyna Metzger znajduje też czas na pracę zawodową. By móc robić jeszcze więcej, zwraca się z prośbą do naszych widzów.

Chce burzyć wszystkie mury tabu, pokonać stereotypy. Pokazać kobietę, pełną barw, sprzeczności i marzeń. Tak zaczyna opis na swoim autorskim blogu. I faktycznie, realizuje te postanowienia, na wielu płaszczyznach. Ostatnio w ramach spotkania motywacyjnego mówiła o sile kobiet.

Katarzyna Metzger od urodzenia jest osobą niepełnosprawną. Urodziła się jako wcześniak, po kilku miesiącach zdiagnozowano u niej Mózgowe Porażenie Dziecięce. Jak sama pisze, tylko dzięki wysiłkowi i poświeceniu mamy osiągnęła sprawność większą, niż kiedykolwiek ktoś zakładał. Teraz jest dorosłą kobietą pokazującą, jak aktywne może być życie, także na wózku.

Mieszkała na trzecim piętrze, wiele lat walczyła o przeprowadzkę na parter. Kiedy to w końcu się udało, rozpoczęła się żmudna praca nad dostosowaniem mieszkania do potrzeb osoby niepełnosprawnej, bez dotacji z PFRON czy PCPR, bo tej nie udało się uzyskać.

Wypadek, do którego doszło 9 lat temu sprawił, że pani Katarzyna częściowo straciła wypracowaną przez lata niezależność. Do jej przywrócenia pokonała już długą drogę. Po to, by być maksymalnie sprawną, podjęła treningi w Akademii Holistycznej pod okiem Brunona Sokołowskiego. Oprócz treningów w Akademii Holistycznej pani Katarzyna znalazła tam też pracę.

Wypadek, o którym teraz pani Katarzyna opowiada z humorem, był przyczyną nie tylko poważnych obrażeń, zniszczeniu uległ też wózek. Po 9 latach, chcąc stać się osobą maksymalnie aktywną i samodzielną, pani Kasia prosi o pomoc w zbiórce.

„Przed wypadkiem nie bałam się niczego. Teraz mam więcej pokory. Nie chcę jednak by mój obecny stan mnie pokonał. Dlatego Proszę Was o pomoc. Wcale nie jest to dla mnie łatwe. Wolę pomagać niż prosić o pomoc. Mam świadomość, że kwota zbiorki jest duża i potrzeba wielu serc by się udało. Mam jednak nadzieję, że pomożecie mi wygrać lepsze życie – pisze pani Kasia.

Pieniądze można przekazać za pośrednictwem TEJ STRONY

lub wpłacając bezpośrednio:

Zbiórka na Wózek, Dostawkę oraz Rehabilitację
Indywidualny numer konta tej zrzutki 21 1750 1312 6883 0688 5884 1052
Odbiorca Zrzutka.pl sp. z o. o.
al. Karkonoska 59
53-015 Wrocław

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •