reklama

/>

Dobre opinie o Międzynarodowym Forum Inwestycyjnym

Dobre opinie o Międzynarodowym Forum Inwestycyjnym

Po raz trzeci Skarżysko-Kamienna było gospodarzem Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego. W gronie licznych gości, również z zagranicy, przez dwa dni rozmawiano m.in. o potencjale gospodarczym miasta i regionu, warunkach prowadzenia biznesu przez obcokrajowców, spojrzeniu zagranicznych inwestorów na Polskę, a także rozstrzygnięto konkurs na najciekawszy pomysł biznesowy.

W Forum, które odbywało się 31 sierpnia i 1 września udział wzięło około 200 gości, w tym przedsiębiorcy z kraju i zagranicy (m.in. z Białorusi, Ukrainy, USA, Mołdawii, Nigerii), przedstawiciele instytucji wspierających biznes, samorządowcy. Zebranych powitał prezydent miasta, Konrad Krönig, który wyraził nadzieję, że po raz kolejny skarżyskie Forum będzie okazją do wymiany doświadczeń i kontaktów pomiędzy przedsiębiorcami, a goście będą mogli przekonać się o atrakcyjności regionu świętokrzyskiego i samego Skarżyska. Gości przywitał również Jan Maćkowiak, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Głównym wydarzeniem w ramach III MFI była dwudniowa konferencja. Konferencję i panele dyskusyjne poprowadził Jacek Piechota, prezes Polsko – Ukraińskiej Izby Gospodarczej, były minister gospodarki. Pierwszy dzień skupiał się na współpracy na kierunkach Wschód – Zachód – dyskutowano więc m.in. o działalności na rynku ukraińskim (jedną z prelegentek była Weronika Marczuk, prezes Polish Business Center w Kijowie, Polsko – Ukraińska Izba Gospodarcza), a także o warunkach prowadzenia biznesu przez obcokrajowców w Polsce, ofercie instytucji wspierających biznes w kraju. Relację z tego dnia prezentowaliśmy w piątek.

Drugi dzień Forum poświęcony był kolejnym tematom. Odbyła się m.in. prelekcja na temat kobiet w biznesie, a następnie panel dyskusyjny pod hasłem „Czy biznes ma płeć?”. W trakcie konferencji zaprezentowali się również finaliści konkursu, ogłoszonego przez Centrum Obsługi Inwestora w ramach Forum Inwestycyjnego na najciekawszy pomysł na Start-up. Finaliści przedstawili swoje pomysły, odpowiadali też na pytania komisji konkursowej, która – po dyskusji – wybrała laureata. Nagroda główna (2.000 zł oraz deklaracja wsparcia w zakresie rozwinięcia biznesu i możliwość prowadzenia działalności w Inkubatorze Technologicznym lub Inkubatorze Przedsiębiorczości) trafiła do autorki pomysłu na stworzenie platformy treningowej do terapii dna miednicy.

Więcej w materiale wideo.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •