reklama

/>

Oświadczenia prezydenta i stowarzyszenia "Nasze Pogorzałe" po konferencji PiS

Oświadczenia prezydenta i stowarzyszenia "Nasze Pogorzałe" po konferencji PiS

W związku z piątkową konferencją prasową przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości przy Szkole Podstawowej nr 9 w Skarżysku-Kamiennej wydano dwa oświadczenia – ze strony prezydenta Konrada Kröniga i Stowarzyszenia „Nasze Pogorzałe”, które obecnie prowadzi placówkę. Nie zgadzamy się z niektórymi stwierdzeniami, które zostały podane przez uczestników tej konferencji – piszą członkowie zarządu.

Podczas konferencji prasowej przy Szkole Podstawowej nr 9 kandydat na prezydenta Skarżyska-Kamiennej Mariusz Bodo prezentował punkty swojego programu dotyczące oświaty. Jednym z nich było przywrócenie SP nr 9 pod władztwo gminy. 

W odpowiedzi na tę konferencję wydano dwa oświadczenia. Poniżej ich treść.

Oświadczenie Prezydenta Konrada Kröniga

W związku z krzywdzącymi dla skarżyskiej oświaty informacjami, przedstawianymi dzisiaj (26 października) w czasie konferencji przez środowisko Prawa i Sprawiedliwości pragniemy wyrazić stanowczy i kategoryczny sprzeciw wobec takich działań oraz używania opartej na kłamstwie argumentacji, iż Gmina nie dba w należyty sposób o oświatę.

W związku z taką dezinformacją czuję się w obowiązku wyjaśnić i przypomnieć, iż na początku obecnej kadencji w mieście przeprowadzona została reorganizacja sieci skarżyskich placówek oświatowych, dzięki czemu sieć została optymalnie dostosowana do aktualnych potrzeb, co pozwoliło także bez negatywnych konsekwencji dla dzieci i młodzieży wdrożyć w mieście w późniejszym etapie, wprowadzoną przez rząd, reformę edukacji. Wspomniana przez środowisko PiS Szkoła Podstawowa nr 9 w Skarżysku-Kamiennej nie została – jak to przedstawiono w czasie konferencji – zamknięta, lecz została przejęta do prowadzenia przez Stowarzyszenie Nasze Pogorzałe. Cenimy sobie bardzo dobrą współpracę ze wspomnianym Stowarzyszeniem, które w naszej ocenie prowadzi szkołę bez zarzutu. Gmina przekazuje także Stowarzyszeniu dotacje na prowadzenie szkoły.

Pragnę jednocześnie podkreślić, iż wymownym przykładem troski skarżyskiego samorządu o oświatę jest prowadzona w tym roku termomodernizacja sześciu placówek – szkół i przedszkoli na terenie miasta. Inwestycja ta prowadzona była przez Gminę przy udziale dofinansowania z RPO województwa świętokrzyskiego. Gmina złożyła również wniosek o dofinansowanie do termomodernizacji kolejnych budynków użyteczności publicznej, w tym następnych budynków oświatowych, między innymi wspomnianej już Szkoły Podstawowej nr 9. Inwestujemy też w bieżące remonty w szkołach, modernizujemy place zabaw.

Mając na względzie dobro miasta, a więc także dzieci i młodzieży ze skarżyskich szkół i przedszkoli, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi zamierzamy nadal z troską i pełną odpowiedzialnością podchodzić do spraw związanych z oświatą. Wyrażam więc stanowczy sprzeciw wobec prób wprowadzania mieszkańców miasta w błąd.

Prezydent Skarżyska-Kamiennej
Konrad Krönig

Oświadczenie stowarzyszenia "Nasze Pogorzałe"

W nawiązaniu do konferencji prasowej zorganizowanej przez przedstawicieli partii Prawo i Sprawiedliwość przed Szkołą Podstawową Nr 9 w Skarżysku-Kamiennej w dniu 26 października br.,
informujemy, że nie zgadzamy się z niektórymi stwierdzeniami, które zostały podane przez uczestników tej konferencji.

Z wypowiedzi uczestników wynika, że pod zarządem Stowarzyszenia Nasze Pogorzałe, budynek Szkoły niszczeje, co może sugerować nieprawidłową realizację funkcji Stowarzyszenia jako organu prowadzącego Szkołę. Oceny tej, naszym zdaniem, dokonano wyłącznie na podstawie wyglądu zewnętrznego budynku, nie podejmując próby zapoznania się z pracami, które Stowarzyszenie wykonało.

Przedstawiona opinia w naszej ocenie jest krzywdząca.
Głównym celem Stowarzyszenia jest dbanie o dobro, bezpieczeństwo i jakość kształcenia uczniów uczęszczających do naszej placówki. Od momentu przejęcia Szkoły tj. od dnia
1 stycznia 2016 r., w ramach udzielonej dotacji wykonaliśmy szereg prac niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania Szkoły, w szczególności :
- remont 7 sal lekcyjnych,
- wymiana 9 okien,
- remont sali zabaw,
- zakup laptopów z peryferiami do nowej pracowni komputerowej,
- remont ogrodzenia (ponad 200 m),
- remont oświetlenia,
- instalacja monitoringu, budowa boiska trawiastego, siłowni plenerowej (w ramach budżetu obywatelskiego).

Dzięki staraniom zarządu Stowarzyszenia oraz przy wsparciu Urzędu Miasta, budynek Szkoły (w ramach programu termomodernizacji budynków użyteczności publicznej) został przewidziany do termomodernizacji w roku 2019. Ponadto, w ramach budżetu obywatelskiego w przyszłym roku zostanie wykonane boisko wielofunkcyjne na terenie Szkoły.
We współpracy z pracownikami Szkoły staramy się rozszerzać ofertę edukacyjną oraz ilość zajęć pozalekcyjnych. Mamy świadomość, że pobory pracowników z chwilą przejęcia uległy obniżeniu. Jednakże, dzięki zaangażowaniu kadry, która zdecydowała się z nami współpracować, Szkoła się rozwija. Z chwilą przejęcia, do Szkoły uczęszczało 64 uczniów, na dzień dzisiejszy w Szkole uczy się 106 uczniów. Taki wzrost ilości uczniów ma wpływ na zwiększoną dotację, co przekłada się na wyższe pobory pracowników oraz utrzymanie płynności finansowej.

Reasumując, uważamy, że zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, żeby na właściwym poziomie zapewnić funkcjonowanie i rozwój Szkoły. Jeśli taka będzie wola rodziców i pracowników, jesteśmy nadal gotowi sprawować funkcję organu prowadzącego Szkołę Podstawową nr 9 im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka w Skarżysku – Kamiennej.

Paweł Bugajski – Prezes
Michał Szcześniak - Wiceprezes

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •