reklama

/>

„Warto wiedzieć, warto skorzystać” - o możliwościach wsparcia dla przedsiębiorców

„Warto wiedzieć, warto skorzystać” - o możliwościach wsparcia dla przedsiębiorców

„Warto wiedzieć, warto skorzystać” - pod takim hasłem odbędzie się spotkanie skierowane do pracodawców i przedsiębiorców 10 stycznia 2019 r. (czwartek) o godz. 10.00 w patio Miejskiego Centrum Kultury. Celem spotkania będzie przedstawienie informacji o dostępnych formach wsparcia dla przedsiębiorstw, możliwości pozyskania środków na realizacje innowacyjnych projektów oraz najistotniejsze sprawy związane z zatrudnianiem cudzoziemców.

Szczegółowo omówione zostaną tematy:

1) Kierunki i warunki dostępu do środków Funduszu Pracy oraz Europejskiego Funduszu Społecznego – przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy w Skarżysku-Kamiennej.

2) Zasady i konsekwencje zatrudniania cudzoziemców – przedstawiciel straży granicznej lub pracownik PUP w Skarżysku-Kamiennej.

3) Inwestuj w rozwój firmy z Krajowym Funduszem Szkoleniowym – przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach.

4) Finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć – przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.

Jak podkreśla dyrektor PUP, już teraz wiadomo, że wsparcie dla przedsiębiorców będzie znaczne, m.in. w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. W ramach spotkania Centrum Obsługi Inwestora przedstawi ofertę nowo tworzonego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz Inkubatora Technologicznego.

Ważnym punktem będzie upowszechnianie informacji o instrumentach i formach wsparcia przedsiębiorczości i o tym, jak łatwo można je pozyskać. Mocno zaakcentowana zostanie również rola kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców, gdyż w czasie kiedy gospodarka przechodzi dynamiczne zmiany należy inwestować w rozwój potencjału ludzkiego wykorzystując środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Podczas konferencji usłyszymy również o rozwiązaniach usprawniających proces legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców.

I co ważne, konferencja będzie okazją do spotkań i rozmów z obecnymi na spotkaniu prelegentami.

Udział w spotkaniu można potwierdzać do 8 stycznia:

• na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
• telefonicznie: 41 25 17 398 lub 41 25 17 300.

Dla uczestników, którzy potwierdzą udział w wydarzeniu oprócz ciekawych wykładów organizatorzy przygotowali również pakiet konferencyjny zawierający m.in. notatniki, długopisy, dodatki do urządzeń elektronicznych.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •