reklama

reklama

/>

reklama

/>

Projekt skarżyskich filmowców "Świadkowie historii" także w powiecie koneckim

Projekt skarżyskich filmowców "Świadkowie historii" także w powiecie koneckim

O projekcie Świadkowie historii, tworzonym na terenie Starachowic przez grupę skarżyskich filmowców już informowaliśmy. Teraz chcą przenieść działania na teren powiatu koneckiego i znów proszą o pomoc.

Świadkowie historii to projekt filmowy, zakładający dokument złożony z 10 odcinków na temat okresu II wojny światowej z lokalnego punktu widzenia, opowiedziany przez faktycznych świadków tamtych wydarzeń.

Projekt jest realizowany w Starachowicach i właśnie wszedł w końcową fazę produkcji.

- Udało nam się przeprowadzić 19 wywiadów, co jest całkiem dobrym wynikiem. Teraz je dzielimy i układamy merytorycznie, bo na wiosnę, gdy trochę pogoda będzie lepsza, dogramy ostatnie zdjęcia i przystąpimy do całościowego montażu.

Twórcom zależy, by do września projekt był gotowy. Byłby to najlepszy sposób na uczczenie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej – tłumaczą. Niestety to w zasadzie jest jak walka z czasem - dodają.

- Tych ludzi z miesiąca na miesiąc jest coraz mniej. Raptem kilka dni temu, dowiedzieliśmy się o śmierci Pana Krogulca, pseudonim Lutek. Strasznie przygnębiła nas ta wiadomość. Na szczęście zdążyliśmy przeprowadzić z nim wywiad i cieszy nas, że to co chciał nam opowiedzieć, co przeżył, nie zostanie zapomniane.

Do powiatu koneckiego grupę przyciągnęły bogate historie związane z tym terenem.

- To w zasadzie ostatni moment na tworzenie takich materiałów. Dlatego nie czekając aż Starachowice będą w pełni gotowe, postanowiliśmy również stworzyć 10 odcinków opowiadających historie z konecczyzny. I dlatego zwracamy się jeszcze raz z prośbą i apelem. Jeśli znasz osoby, które przeżyły okres okupacji na terenach dzisiejszego powiatu koneckiego i byłby chętne na udzielenie wywiadu na ten temat, bardzo prosimy – skontaktuj się z nami.

Kontaktować można się mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie na numer 519 682 308.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •