reklama

reklama

/>

reklama

/>

Pilotaż Krajowej Sieci Onkologicznej rusza w ŚCO

Pilotaż Krajowej Sieci Onkologicznej rusza w ŚCO

W regionie świętokrzyskim rusza pilotaż Krajowej Sieci Onkologicznej, czyli tak zwanej nowej organizacji opieki w onkologii. W tym roku Krajowa Sieć Onkologiczna wprowadzona zostanie w dwóch województwach: świętokrzyskim i dolnośląskim.

W założeniu programu jest zintegrowanie leczenia na poziomie krajowym, czyli wprowadzenia jednolitych standardów, niezależnie od miejsca zamieszkania pacjenta.
Koncepcję sieci opracował zespół ekspertów powołanych przez Ministra Zdrowia, wśród których był również profesor Stanisław Góźdź – dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.
Do tej pory w Polsce funkcjonuje pakiet onkologiczny, który w rezultacie zwiększył liczbę świadczeń, jednocześnie rozpraszając je na wiele ośrodków.
Sieć ma być koordynacją diagnostyki, terapii i innych form opieki nad pacjentem onkologicznym. Do tych zadań oddelegowany zostanie sztab ludzi odpowiedzialnych za wskazywanie choremu jego dalszej drogi leczenia.
KSO zakłada podział na trzy poziomy referencyjności. Procedury wysokospecjalistyczne, zarówno w zakresie diagnostyki jak i terapii (w tym również chirurgia onkologiczna) będą realizowane przez ośrodki wyspecjalizowane i doświadczone. Radioterapia i chemioterapia mają być udzielane jak najbliżej miejsca zamieszkania pacjenta, w ośrodkach o trzecim stopniu referencyjności, nad którymi kontrolę będą sprawowały Wojewódzkie Ośrodki Koordynujące.

Pilotaż koordynowanej opieki zostanie uruchomiony w październiku w czterech województwach, w których istnieją już filie regionalnych ośrodków onkologicznych, w tym w świętokrzyskim, gdzie działa sześć powiatowych filii ŚCO. Na poziomie całego kraju zmiany mają zostać wprowadzone do końca 2020 roku.

W piątek w budynku centrum onkologii w Kielcach podpisano kontrakt dotyczący wdrożenia pilotażu Krajowej Sieci Onkologicznej. W wydarzeniu uczestniczyła Agata Wojtyszek – wojewoda świętokrzyski, Małgorzata Kiebzak – dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, prof. Stanisław Góźdź – dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, Katarzyna Arent – dyrektor Szpitala w Starachowicach oraz dr Krzysztof Przybylski – dyrektor Szpitala im. Św. Łukasza w Końskich.

 

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •