reklama

reklama

/>

reklama

/>

Krok bliżej do budowy skateparku

Krok bliżej do budowy skateparku

Jeszcze w lutym gmina ogłosi przetarg na wykonanie skateparku i całej, towarzyszącej mu infrastruktury na osiedlu Zachodnie w Skarżysku. Przypomnijmy, że inwestycja jest elementem dużego zadania (rewitalizacji osiedli Zachodnie i Dolna Kamienna), które realizowane jest przy dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa świętokrzyskiego.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w ramach zadania zagospodarowany będzie teren po byłej jednostce wojskowej na Zachodnim. Powstanie tam skatepark, pumptrack, parkingi z drogami i infrastrukturą towarzyszącą, a także plac zabaw, kompleks boulderowy, ścieżka rowerowa i budynek wielofunkcyjny (wc, samoobsługowa stacja napraw rowerów, świetlica środowiskowa).

Przetarg, który ma wyłonić wykonawcę zadania, będzie ogłoszony jeszcze w lutym, zaś inwestycja potrwa do 2020 roku.

- Wiem, że budowa skateparku to inwestycja bardzo wyczekiwana przez mieszkańców miasta, szczególnie tych młodych. Zaniedbany i niewykorzystywany dzisiaj teren bardzo się zmieni. Jak widać na wizualizacji, będzie to idealne miejsce do aktywnego spędzania czasu – mówi prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.

Budowa skateparku i towarzyszącej mu infrastruktury to element zadania pod nazwą „Rewitalizacja Osiedli Zachodnie i Dolna Kamienna w Skarżysku-Kamiennej”. Przypomnijmy, że na Dolnej Kamiennej w ramach rewitalizacji odbywa się remont Przedszkola Publicznego nr 1 wraz z otoczeniem.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •