Logo
Wydrukuj tę stronę

Skarżysko zyskuje kolejnego zagranicznego partnera

Skarżysko zyskuje kolejnego zagranicznego partnera

Przedstawiciele skarżyskiego samorządu, na czele z prezydentem miasta Konradem Krönigiem i zastępcą prezydenta Andrzejem Brzezińskim gościli od 2 do 4 marca w Grodnie na Białorusi. W trakcie pobytu rozmawiali z władzami Grodna o perspektywach podpisania umowy partnerskiej pomiędzy miastami. Obie strony wyraziły zainteresowanie bliską współpracą. Przedstawiciele Grodna zostali również zaproszeni do udziału w IV Międzynarodowym Forum Inwestycyjnym.

Kontakt pomiędzy przedstawicielami Grodna i Skarżyska nawiązał się w czasie ubiegłorocznego Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego w naszym mieście, a przedstawiciele obu miast wyrazili chęć podtrzymania i zacieśniania współpracy. Delegacja ze Skarżyska-Kamiennej gościła w Grodnie już kilkakrotnie.

Cytowany przez tamtejsze media prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig oficjalnie zaproponował podpisanie umowy, która ustanowi Skarżysko i Grodno miastami partnerskimi i wyraził wolę współpracy w różnych dziedzinach. Zaprosił przedstawicieli Grodna do udziału w IV Międzynarodowym Forum Inwestycyjnym Skarżysko-Kamienna 2019, które odbędzie się w ostatni weekend września.

W trakcie pobytu w Grodnie delegacja ze Skarżyska uczestniczyła również w tradycyjnych targach rękodzieła „Kaziuki” oraz w spotkaniach z przedstawicielami Związku Polaków na Białorusi. 

Więcej w materiale wideo.

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.