reklama

reklama

/>

reklama

reklama

/>

Oficjalne otwarcie Domu Pomocy Społecznej „Centrum Seniora”

Oficjalne otwarcie Domu Pomocy Społecznej „Centrum Seniora”

Dom Pomocy Społecznej „Centrum Seniora” już działa. Jego oficjalne otwarcie nastąpiło w czwartek. Inwestycja została zrealizowana z dofinansowaniem z RPO Województwa Świętokrzyskiego.

Dom Pomocy Społecznej "Centrum Seniora" w Skarżysku-Kamiennej jest nową jednostką powiatu skarżyskiego. Od października 2018 r. zarządza nią dyrektor - Agnieszka Herbuś, która na tę funkcję została wybrana w drodze konkursu. Wszystkich zebranych witał też starosta skarżyski, Artur Berus. Głos zabrali także m.in. poseł PO, Marzena Okła – Drewnowicz i marszałek Andrzej Bętkowski.

W kwietniu 2016 roku Zarząd Powiatu Skarżyskiego podjął decyzję o przygotowaniu projektu dotyczącego utworzenia w powiecie skarżyskim nowego domu pomocy społecznej wraz z mieszkaniami chronionymi. Decyzja o utworzeniu nowej placówki pobytowo-opiekuńczej w Skarżysku miała być odpowiedzią na ówczesne i do dziś aktualne wyzwania wynikające z zaawansowanego procesu starzenia się mieszkańców powiatu i rosnące w związku z tym zapotrzebowanie w zakresie opieki nad osobami starszymi.

Projekt zakładał przebudowę budynku przy ul. Ekonomii 7 w Skarżysku-Kamiennej na potrzeby utworzenia nowoczesnej, pozbawionej barier architektonicznych placówki, oferującej 30 miejsc stałego pobytu całodobowego i 30 miejsc krótkookresowego całodobowego pobytu opiekuńczego w postaci mieszkań chronionych dla osób niesamodzielnych, które ze względu na wiek, niepełnosprawność lub chorobę potrzebują wsparcia w funkcjonowaniu w codziennym życiu, ale nie wymagają usług w zakresie świadczonym przez jednostkę pobytu długoterminowego.

Inwestycja zyskała wsparcie finansowe w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014–2020.

W czerwcu 2017 r. podpisana została z Zarządem Województwa Świętokrzyskiego umowa o dofinansowanie projektu, jednocześnie rozpoczęto procedurę związaną z wyborem wykonawcy przebudowy budynku. Wykonawcą robót budowlanych było konsorcjum firm EXPOL-BIS Spółka Jawna Arkadiusz Pawliszak i Waldemar Pawliszak oraz Firmy Usługowej „FREEDOM” Hubert Olejarz.

Prace trwały od czerwca 2017 r. do września 2018 r.

W ramach wyposażenia zakupiono meble do pokoi mieszkańców, sal terapii zajęciowych oraz do pomieszczeń administracyjnych. Kuchnię wraz z zapleczem kuchennym oraz pomieszczenia do przepierek wyposażono w niezbędny sprzęt. Zakupiono sprzęt do rehabilitacji oraz utworzono grotę solną.

Zgodnie z podpisaną umową o dofinansowanie projektu wraz aneksami całkowita wartość projektu to koszt rzędu ponad 5 mln 260 tys. zł (5 262 102,18 zł), natomiast dofinansowanie z UE wynosi ponad 4 mln 287 tys. zł (4 287 095,75 zł).

Zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć występ artystyczny uzdolnionych stypendystów Fundacji "Daj Szansę", Janka Markowskiego i Marysi Walczak przy akompaniamencie pani Moniki Walczak.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •