reklama

reklama

/>

reklama

/>

Kto na zdrowiu może się „wywrócić”?

Kto na zdrowiu może się „wywrócić”?

Wracamy ponownie do ubiegłotygodniowego Konwentu Powiatów Województwa Świętokrzyskiego, który odbył się w Jędrzejowie. Obrady starostów zdominowały problemy szpitali powiatowych, którymi powiaty zarządzają. Okazuje się, że niemal każdy szpital w województwie świętokrzyskim boryka się z problemami finansowymi.

Ostatni Konwent Powiatów Województwa Świętokrzyskiego, który odbył się w ubiegłym tygodniu w Jędrzejowie zdominował temat szpitali powiatowych. Jako pierwszy temat wywołał przewodniczący konwentu starostów Jerzy Kolarz.

Starostowie próbowali naciskać na NFZ by podniesiona została stawka za tzw. punkt medyczny, który cały czas jest na poziome 2015 roku, a ostatnia obietnica ministra zdrowia zapowiadająca podwyżki związane z oddziałami chirurgii i chorób wewnętrznych nie pomoże w polepszeniu sytuacji finansowej szpitali powiatowych.
Temat szpitali powiatowych bardzo szybko zdominował obrady. Starostowie nie kryli nawet swoich obaw o lasy lecznic ze swoich terenów.
Zgoła odmienna sytuacja panuje w powiecie staszowskim.

Starostowie przyznali, że wzrost wyceny procedur o 15% jest konieczny. Przysłuchująca się dyskusji starostów dyrektor świętokrzyskiego oddziału NFZ Małgorzata Kiebzak wyjaśniała i tłumaczyła.

Wprowadzenie Ostrych i tępych dyżurów ma odciążyć szpitale które borykają się z kadra medyczną.
Ludwik Węgrzyn ekspert Związku Powiatów Polskich, który przysłuchiwał się dyskusji nie pozostawił suchej nitki na negocjacjach z Ministerstwem Zdrowia

Dyskusja zakończyła się wspólnym projektem deklaracji, którą ma wystosować przewodniczący konwentu do NFZ, Ministerstwa Zdrowia,Wojewódy Świętokrzyskiego i Związku Powiatów Polskich, a  w której starostowie zaapelują o pilne uruchomienie przez NFZ środków finansowych przeznaczonych na pokrycie kosztów tzw. nadwykonań wynikających z konieczności ratowania życia pacjentów oraz zwiększenia ryczałtu na pokrycie kosztów funkcjonowania szpitali powiatowych.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •