reklama

reklama

/>

Prezydent Skarżyska interweniuje w sprawie budowy przez PKP PLK tunelu pod torami

Prezydent Skarżyska interweniuje w sprawie budowy przez PKP PLK tunelu pod torami

Prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig apeluje do świętokrzyskich parlamentarzystów o lobbowanie w sprawie pozyskania dodatkowych pieniędzy na realizację przez PKP PLK S.A. inwestycji w obrębie skarżyskiego Dworca PKP. Prezydent wystosował także pismo do marszałka województwa z prośbą o przeanalizowanie możliwości zwiększenia dofinansowania do tej inwestycji.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. unieważniły przetarg na inwestycję, której elementem ma być m.in. budowa tunelu pieszo-rowerowego pod torami przy Dworcu PKP w Skarżysku. Przypomnijmy, że złożone w przetargu oferty znacznie przewyższały kwotę przeznaczoną na ten cel przez inwestora (czyli PKP PLK S.A.). Zakładana wartość projektu to ponad 45 mln, z czego 85% wydatków kwalifikowalnych to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Najniższa, złożona w przetargu oferta wynosiła prawie 85 mln zł. Kolejny przetarg ma zostać ogłoszony przez PKP PLK jeszcze w tym roku.

Prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig podkreśla duże znaczenie inwestycji dla miasta i zaniepokojony trudnościami przy jej realizacji po raz kolejny zaapelował do parlamentarzystów ziemi świętokrzyskiej, by lobbowali w sprawie zrealizowania tego projektu oraz znalezienia dodatkowych pieniędzy na ten cel. Prezydent zwrócił się także do marszałka województwa świętokrzyskiego z apelem o przeanalizowanie możliwości zwiększenia dofinansowania na realizację tejże inwestycji.

- Zdajemy sobie sprawę, że bez zdecydowanych działań na rzecz tej inwestycji, jej realizacja jest zagrożona, stąd mój apel o podjęcie działań, które realnie przyczynią się do powodzenia projektu – wyjaśnia prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.

źr. UM Skarżysko-Kamienna

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •