reklama

reklama

/>

reklama

/>

„Młodzież zapobiega pożarom” - eliminacje szczebla powiatowego

„Młodzież zapobiega pożarom” - eliminacje szczebla powiatowego

5 kwietnia w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej odbyły się eliminacje szczebla powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorem eliminacji powiatowych jest Komenda Powiatowa PSP w Skarżysku-Kamiennej, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Starostwo Powiatowe oraz Nadleśnictwo Skarżysko.

Turniej oficjalnie rozpoczął Komendant Powiatowy PSP w Skarżysku-Kamiennej st.bryg. Marcin Machowski, który życzył uczestnikom trafnych odpowiedzi i znalezienia się w gronie nagrodzonych. W konkursie wzięło udział 39 uczestników podzielonych na 3 grupy wiekowe: szkoły podstawowe klasy I-VI, szkoły podstawowe klasy VII-VIII i gimnazja klasy III oraz ostatnią grupę stanowiły szkoły ponadgimnazjalne, reprezentujące wszystkie gminy z terenu powiatu skarżyskiego.

Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy ilość uczestników. Poziom wiedzy zaprezentowanej przez młodzież biorącą udział w turnieju był niezwykle wysoki i wyrównany.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie st. kpt. Marcin Kuźdub, st. kpt Piotr Łojek. Kiedy emocje opadły uczestnicy turnieju zostali zaproszeni przez strażaków na herbatę i pączki. W oczekiwaniu na wyniki i posumowanie turnieju ratownicy z JRG Skarżysko-Kamienna przygotowali dla dzieci pokaz z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz pokazy sprzętu pożarniczego.

Na zakończenie turnieju Komendant Powiatowy PSP w Skarżysku-Kamiennej st.bryg. Marcin Machowski podziękował uczestnikom za udział w turnieju, sponsorom za ufundowanie nagród i odczytał nazwiska laureatów tegorocznej edycji konkursu na szczeblu powiatowym w poszczególnych grupach wiekowych.

Po krótkim podsumowaniu, w którym głos zabrali: Andrzej Bętkowski - Marszałek Województwa Świętokrzyskiego jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Artur Berus - Starosta Skarżyski, Ryszard Sowa - Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa przystąpiono do najprzyjemniejszej części turnieju, czyli wręczenia zwycięzcom okolicznościowych dyplomów oraz wspaniałych nagród rzeczowych.

Nagrody rzeczowe ufundowane zostały ze środków Komendanta głównego PSP jak również przez Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kam. oraz Nadleśnictwo Skarżysko. Firma PGE Dystrybucja SA w Skarżysku-Kamiennej oraz PGE Obrót SA ufundowała drobne upominki dla każdego uczestnika. Sklep Castorama w Skarżysku-Kamiennej ufundował upominek dla najmłodszego konkursowicza (torba sportowa wraz ze sprzętem sportowym). Poczęstunek dla uczestników i opiekunów ufundował Careffour Market w Skarżysku-Kamiennej.

Wyniki konkursu:

Szkoły podstawowe klasy I-VI:
1 miejsce – Wojciech Woźniak uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Skarżysku-Kamiennej
2 miejsce – Jakub Kołek uczeń Szkoły Podstawowej w Sorbinie
3 miejsce – Bartosz Szewczyk uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Skarżysku-Kamiennej
4 miejsce - Magdalena Bernatek uczennica Szkoły Podstawowej w Odrowążku

Szkoły podstawowe klasy VII-VIII oraz gimnazja klasy III
1 miejsce – Zuzanna Lelonek uczennica Publicznego Gimnazjum w Skarżysku Kościelnym
2 miejsce – Wiktor Łoska uczeń Szkoły Podstawowej w Goździe
3 miejsce – Agnieszka Szczygieł uczennica Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej
4 miejsce - Jakub Solarz uczeń Szkoły Podstawowej w Sorbinie

Szkoły ponadgimnazjalne:
1 miejsce – Julia Sasal uczennica I LO im. J. Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej
2 miejsce – Natalia Madej uczennica Zespołu Szkół Transportowo - Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej
3 miejsce – Wiktoria Gębska uczennica I LO im. J. Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej
4 miejsce - Mariusz Kania uczeń II LO im. Adama Mickiewicza w Skarżysku-Kamiennej

Najmłodszym uczestnikiem turnieju okazał się Konrad Karczewski uczeń Prywatnej Szkoły Podstawowej w Skarżysku-Kamiennej.

Gratulujemy zwycięzcom, natomiast finalistom w każdej grupie wiekowej życzymy powodzenia w eliminacjach wojewódzkich. KP PSP w Skarżysku-Kamiennej składa serdeczne podziękowanie opiekunom i nauczycielom przygotowujących młodzież do udziału w turnieju, a w sposób szczególny fundatorom nagród rzeczowych, dzięki czemu turniej zyskał należytą oprawę.

Tekst: st.kpt. Marcin Kuźdub - KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

 

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •