reklama

reklama

/>

reklama

reklama

/>

Trwa strajk nauczycieli. Co z maturami w skarżyskich placówkach?

Trwa strajk nauczycieli. Co z maturami w skarżyskich placówkach?

By uczniowie mogli przystąpić do tegorocznej matury, w szkołach muszą odbyć się rady klasyfikacyjne. Lada moment maturzyści powinni otrzymać świadectwa. Sprawdzamy, jak wygląda sytuacja w skarżyskich placówkach.

Trwa trzeci tydzień protestu w oświacie. W Skarżysku-Kamiennej, po początkowym przystąpieniu do protestu wszystkich placówek ponadpodstawowych, Zespół Szkół Ekonomicznych już 14 kwietnia strajk zawiesił, z dniem 24 kwietnia protest zawieszony został w Zespole Szkół Samochodowo – Usługowych. Jak zaznacza Katarzyna Bilska w zarządzie powiatu odpowiedzialna za oświatę, w pozostałych czterech placówkach rady klasyfikacyjne prawdopodobnie się odbędą. „Jako zarząd postulaty nauczycieli popieramy, zarówno te finansowe, jak i te związane z systemem oświaty. Jednak naszym priorytetem, podobnie jak nauczycieli, jest to, żeby dzieci ukończyły szkołę i zdały maturę” – stwierdza w rozmowie z nami.

W środę odbyła się rada w II Liceum, pozostało jeszcze I Liceum, ZST i ZSTM. W "Mechatroniku" rada zaplanowana jest na czwartek, podobnie w "Elektryku". W I Liceum pierwsza próba przeprowadzenia rady spaliła na panewce z uwagi na brak quorum, kolejny termin to czwartek o 8 rano.

Jeśli strajk będzie kontynuowany, kolejnym wyzwaniem będzie przeprowadzenie egzaminów maturalnych. Jak zapewnia Katarzyna Bilska, działania w kierunku zapełnienia składów komisji na części pisemnej matur już są podejmowane.

Więcej w materiale wideo.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •