reklama

reklama

/>

reklama

reklama

/>

Dworzec odzyska dawny blask

Dworzec odzyska dawny blask

To już ostatnie chwile, w których na Dworzec PKP można spojrzeć i powiedzieć, pamięta czasy komuny. Już niebawem oblicze dworca zmieni się. Właśnie przekazano plac pod przebudowę dworca. Inwestycja wpisuje się w Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016 – 2023.

Dworzec w Skarżysku-Kamiennej kojarzy się z wieloma miłymi chwilami. Kto dzisiaj pamięta tętniącą życiem kawiarnię i restaurację dworcową? Choć ciężko sobie to dzisiaj wyobrazić tak było! Obecnie budynek dworcowy nie ma nic wspólnego z latami, w których w hali dworcowej było gwarno i tłoczno, ale to się ma zmienić. Polskie Koleje Państwowe S.A. rozpoczynają przebudowę dworca kolejowego w Skarżysku Kamiennej.

Zmodernizowany budynek dworca będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością, w tym osób z niepełnosprawnościami. PKP S.A. chce by dworzec w Skarżysku odzyskał dawny blask i stał się centralnym miejscem przesiadkowym dla podróżnych.

Inwestycja obejmuje przebudowę całego budynku dworca i budowę dworca tymczasowego oraz nowego parkingu P+R. Gruntownie zmodernizowane zostanie również wnętrze dworca:
Obiekt zostanie wyposażony w monitoring, nagłośnienie oraz System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. W ramach inwestycji planowana jest również budowa parkingu dla 114 samochodów oraz dla pojazdów jednośladowych. Parking wyposażony będzie w stację ładowania samochodów elektrycznych, oświetlenie i monitoring wizyjny. Na czas prac przy przebudowie dworca powstanie prowizoryczna poczekalnia, która będzie się mieścić na placu przy peronie pierwszym za „stara lokomotywą”. Prace budowlane rozpoczną się w lada chwila, a ich zakończenie planowane jest na koniec 2020 roku.Inwestycja pochłonie około 30 milionów złotych.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •