Marsz Równości jednak się odbędzie

Marsz Równości jednak się odbędzie

Marsz Równości w Kielcach jednak się odbędzie. W piątek Sąd Okręgowy przychylił się do odwołania, złożonego przez inicjatorów wydarzenia i uchylił decyzję prezydenta miasta. W środę Bogdan Wenta zakazał jego organizacji.

Jak już informowaliśmy, prezydent Bogdan Wenta, w środę, wydał decyzję o zakazie organizacji tzw. Marszu Równości. Inicjatorom przysługiwało jednak prawo do odwołania się. W piątek odwołanie rozpatrywał Sąd Okręgowy w Kielcach. Reprezentująca Ratusz Agnieszka Wiatrowska, przekonywała, że argumentacja miasta pozostała taka sama. Stanowisko to poparła również Liga Świętokrzyskich Rodzin, której reprezentantka przekonywała, że kielczanie nie chcą takiego wydarzenia w swoim mieście.

Z argumentami miasta i przeciwników marszu, nie zgadzali się przedstawiciele strony skarżącej decyzję prezydenta Bogdana Wenty. Ich zdaniem, nie ma przesłanek do tego, że uczestnicy Marszu Równości mogą zagrażać bezpieczeństwu mieszkańców i mienia. Zdaniem pełnomocnik organizatorów marszu, zachowany został dystans między innymi zgromadzeniami.

Po wysłuchaniu obu stron, Sąd zdecydował, że decyzję ogłosi dopiero po godzinie 14.30. Biorąc jednak pod uwagę analogiczne sytuacje chociażby z Rzeszowa, rozstrzygnięcie było do przewidzenia.

Rzecznik Urzędu Miasta, Tomasz Porębski, poinformował, że prezydent szanuje decyzję sądu i nie zamierza składać apelacji. Marsz Równości w Kielcach ma odbyć się 13 lipca. Jego uczestnicy przejdą m.in. ulicami Sienkiewicza, Paderewskiego, IX Wieków i przez Plac Wolności.

Więcej w materiale wideo.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •