/>

/>

Mnóstwo emocji i upragniony awans

Takich emocji i dużej dozy szczęścia każda drużyna może sobie zawsze życzyć.  Mówi się, że szczęście sprzyja lepszym, ale czy rzeczywiście tak jest, tego nie podejmujemy się komentować. Jedno jest pewne! Po turnieju ćwierćfinałowym, który w weekend rozegrany został w Skarżysku, Młodziczki Gali Skarżysko prowadzone przez Grzegorza Jaszewskiego wywalczyły awans do Półfinału Mistrzostw Polski w Siatkówce Dziewcząt.

Do Skarżyska walczyć o awans do Półfinału Mistrzostw Polski przyjechały mocne ekipy z Białej Podlaskiej, Dąbrowy Górniczej i  Świdnicy. Dziewczęta ze Skarżyska, które awans do ćwierćfinałów wywalczyły bardzo szczęśliwie (przypominamy, że decydowały małe punkty), pierwsze spotkanie rozegrały z MKS Dąbrową Górniczą. Przed spotkaniem trener Grzegorz Jaszewski był pełen obaw o wynik spotkania, ale także o gorące głowy swoich zawodniczek. Tym razem obawy okazały się bezpodstawne. Dziewczęta ze Skarżyska podeszły do meczu bardzo skoncentrowane. Pierwszego seta wygrały do 17, a drugiego do 18. Tym samym  został zrobiony milowy krok w stronę awansu.

Kolejne spotkania w oczach trenera skarżyszczanek miały być bardzo trudne. Rzeczywiście kolejny przeciwnik skarżyszczanek okazał się poza zasięgiem. Gala zanotowała wyraźną przegraną z  MKS Świdnica 1 – 2 w setach (22-25, 25-19, 12-15).

Niedzielne spotkanie z  SKS Szóstką TPS Biała Podlaska urosło do miana meczu o awans. Niestety na parkiecie dziewczęta z Gali nie miały szans i uległy w dwóch setach do 19 i 23, ale po raz kolejny okazało się, że  są w czepku urodzone. Po kilku chwilach spiker ogłosił, że skarżyszczanki zajmują drugie miejsce w turnieju wyprzedzając małymi punktami trzecią w tabeli drużynę MKS Dąbrowa Górnicza. Turniej w Skarżysku wygrał zespół SKS Szóstka Biała Podlaska.

Półfinał Mistrzostw Polski Dziewcząt odbędzie się w Braniewie od 20 do 21 kwietnia. Rywalkami Gali będą: gospodynie Sparta Braniewo, Dziewiątka Łódź i Libero Starogard Gdański. Trzymamy kciuki.