Logo
Wydrukuj tę stronę

Karabin i produkty z włókna bazaltowego ze Skarżyska na Targach Zbrojeniowych w Kielcach

Karabin i produkty z włókna bazaltowego ze Skarżyska na Targach Zbrojeniowych w Kielcach

W Kielcach rozpoczął się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego – jedno z najważniejszych wydarzeń prezentujących dokonania przemysłu zbrojeniowego z całego świata. Dzięki umowie, zawiązanej pomiędzy skarżyskim Centrum Obsługi Inwestora a Targami Kielce, w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego uczestniczą również firmy z naszego miasta, które zajmują się rozwiązaniami adresowanymi także do firm z branży militarnej.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to trzecia wystawa Europy, po targach w Paryżu i Londynie. Jest miejscem prezentacji największych dokonań przemysłu zbrojeniowego z całego świata i miejscem biznesowych spotkań producentów sektora obronnego z różnych kontynentów.

W minionym roku wystawę odwiedziło ponad 34 tysiące osób z całego świata. Tegoroczny MSPO potrwa do piątku, natomiast w sobotę zaplanowano Dzień Otwarty ze specjalną jubileuszową Wystawą Sił Zbrojnych.

Wśród tegorocznych wystawców po raz pierwszy znalazło się stoisko Centrum Obsługi Inwestora ze Skarżyska-Kamiennej, w ramach którego prezentują się również dwie lokalne firmy:

• firma TECH SOLUTIONS, która opracowuje i wdraża materiały oraz produkty kompozytowe z wykorzystaniem różnych włókien ze szczególnym naciskiem na włókna bazaltowe. Włókno bazaltowe, posiadając unikalny właściwości, daje duże możliwości zastosowania i nadaje się do tworzenia innowacyjnych produktów m.in. w budownictwie, przemyśle lotniczym, kolejowym, motoryzacyjnym, militarnym, górniczym i wielu innych;

• firma AQUA TECH, która zajmuje się mechaniką precyzyjną, wdrożeniami oraz doradztwem technicznym, wprowadza nowatorskie rozwiązania również w obszarze przemysłu obronnego. Firma prezentuje swoje projekty, opracowane w ramach EXTREME PROJECT, m.in. nową linię celów strzeleckich, wyważeniowy sprzęt treningowy, czy projekt kompaktowego karabinka na nabój pośredni.

Obie firmy ulokowały swoje działalności w Skarżyskim Inkubatorze Technologicznym.

- Na stoisku prezentujemy serię celi strzeleckich przeznaczonych do wykorzystywania przez jednostki mundurowe, a także drzwi treningowe dla grup szturmowych, dzięki którym mogą trenować elementy wejścia do budynku z użyciem narzędzi włamowych i materiałów pirotechnicznych. Prezentujemy także prototyp karabinka kompaktowego naszego projektu, który obecnie jest w fazie testów, a po ich zakończeniu mamy nadzieję na uruchomienie produkcji seryjnej – mówi Rafał Cygański z firma AQUA ART, EXTREME PROJECT.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, a więc także stoisko Centrum Obsługi Inwestora i lokalnych firm odwiedzili prezydenci Skarżyska-Kamiennej.

- Nasz udział w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego to świetna promocja dla skarżyskich firm, ale także promocja miasta, jako miejsca z dobrym klimatem do prowadzenia działalności – mówi Konrad Krönig, prezydent Skarżyska-Kamiennej. - Chcę podkreślić, że obie firmy działają w Skarżyskim Inkubatorze Technologicznym. Inkubator kiedyś świecił pustkami, a dzięki naszemu umiejętnemu zarządzaniu udało się go zapełnić, zainteresowani przedsiębiorcy wręcz ustawiają się do niego w kolejce. Jak widać rozwijają się w nim firmy, które mają innowacyjne produkty i które są już gotowe do prezentowania się na tak dużych targach jak MSPO – dodaje prezydent miasta.

- Udział Centrum Obsługi Inwestora i dwóch wymienionych firm w targach zbrojeniowych to wyraźny sygnał, że samorząd Skarżyska wspiera nie tylko biznes wchodzący do miasta z zewnątrz, ale wspiera także w rozwoju firmy lokalne. Mam nadzieję, że te działania będą kontynuowane, a na kolejnych imprezach targowych będą się prezentowały kolejne skarżyskie firmy – mówi Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta miasta.

Przypomnijmy, że obecność na MSPO obu firm ze Skarżyska to wynik umowy, podpisanej w tym roku pomiędzy Targami Kielce a Centrum Obsługi Inwestora.

- Nasz udział w targach zbrojeniowych jest pokłosiem umowy zawartej z Targami Kielce. W ramach porozumienia przedsiębiorcy z powiatu skarżyskiego mogą korzystać z preferencyjnych cen przy wynajmie powierzchni na różnych wydarzeniach targowych w Targach Kielce. Zależy nam na tym, aby systematycznie prezentować lokalne firmy z różnych branż. Zaczęliśmy od branży zbrojeniowej, ale możemy skupić się na kolejnych branżach. Wszystko zależy od samych przedsiębiorców działających w naszym mieście – podkreśla Sławomir Ciaś, dyrektor Centrum Obsługi Inwestora w Skarżyska-Kamiennej, który zachęca przedsiębiorców zainteresowanych współpracą do kontaktu.

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.