SKARfest wrócił do Skarżyska. Udana reaktywacja muzycznego festiwalu

SKARfest wrócił do Skarżyska. Udana reaktywacja muzycznego festiwalu

Fisz Emade Tworzywo, Nocny Kochanek, happysad czy Gutek. M.in. te zespoły wystąpiły podczas reaktywowanego z powodzeniem festiwalu muzycznego SKARfest.

Na kolejną dużą edycję SKARfest-u fani czekali 12 lat i zdaniem wielu - opłacało się, bo SKARfest 2019 nie zawiódł. Na scenie zobaczyliśmy m.in. Łukasza Łyczkowskiego 5 RANO, Cyrk Deriglasoff , Soul Plunder, Trzynastą w Samo Południe, Gutka czy Fisz Emade Tworzywo Sztuczne. Nie mogło zabraknąć tych zespołów, które ze Skarżyska się wywodzą, czyli grup happysad i Nocny Kochanek. 

Organizatorami pierwszej, jak i tegorocznej edycji festiwalu byli właściciele klubu Semafor, w tym roku wspólnie ze stowarzyszeniem Stacja Kultura. 

Przypomnijmy, że pierwsza odsłona SKARfest-u odbyła się 3 września 2005 roku, a na scenie Semafora tego dnia wraz z Happysad wystąpiły zaprzyjaźnione warszawskie grupy: Stan Miłości i Zaufania, Muzyka Końca Lata oraz Naiv.

Sukces pierwszej odsłony zachęcił wszystkich do kontynuowania festiwalu i tak 2 września 2006 roku SKARfest odbył się po raz drugi. Scenę ustawiono na świeżym powietrzu za klubem, pośród starego kompleksu pokolejowych budynków. Mocno industrialne otoczenie stanowiło wartość dodaną do tego co działo się na scenie, a w tym dniu działo się wiele.

Koncertujący już wtedy po całej Polsce zespół Happysad, skrzyknął nowo poznanych przyjaciół i tym razem gośćmi festiwalu byli: Indios Bravos, Hurt, Koniec Świata, Zabili Mi Żółwia, Radio Bagdad oraz starzy znajomi zespołu - Muzyka Końca Lata, Stan Miłości i Zaufania, oraz Maki i Chłopaki. Pogoda dopisała, publiczność również. Drugi SKARfest pozostawił w pamięci uczestników wspomnienia miłych dźwięków i obrazów, po czym przeszedł do historii.

Warto zaznaczyć, że to właśnie  w Skarżysku-Kamiennej na scenie SKARfest-u 2019 Nocny Kochanek odebrał złotą płytę za sprzedaż ostatniego krążka ("Randka w ciemność"). I tę złotą płytę członkowie zespołu przekazali właścicielom Semafora. 

- Chcieliśmy dzisiaj w tym szczególnym dla nas miejscu przyjąć te płyty. Mogliśmy to zrobić gdziekolwiek indziej ale stwierdziliśmy, że to tu jest nasze serce i dom, z którego pochodzimy - mówił wokalista Nocnego Kochanka Krzysztof Sokołowski tuż przed wręczeniem płyty. 

Ponadto na Festiwalu odbyły się:

- prezentacja twórczości Ryszarda Rosińskiego, który jest artystą o zupełnie wyjątkowej wyobraźni i niezwykłych symbolicznych skojarzeniach,
- zbiórka na wózek inwalidzki dla Pani Katarzyny Lawiny-Metzger.

Więcej w materiale wideo. 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •