reklama

reklama

/>

Semafor wkrótce zamknięty? Ogromna mobilizacja fanów kultowego klubu

Semafor wkrótce zamknięty? Ogromna mobilizacja fanów tego kultowego miejsca

Kultowe miejsce na kulturalnej mapie Skarżyska-Kamiennej może już niedługo przestać istnieć. Właściciele Semafora poinformowali o ostatnim koncercie w klubie, co tym samym ma być zakończeniem jego działalności. Na reakcję fanów tego miejsca nie trzeba było długo czekać.

To m.in. SKARfest w Skarżysku-Kamiennej odbywa się dzięki właścicielom Semafora. Małgorzata i Michał Lipińscy klub prowadzą od 18 lat. A Semafor to nie tylko koncerty, to także akcje społeczne, charytatywne i inicjatywy, w których klub bierze udział od lat, jak choćby wspólne granie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

I choć trudno wyobrazić sobie Skarżysko-Kamienną bez tego miejsca, to w ostatnich dniach na profilu Semafora opublikowano wiadomość, która zaniepokoiła wielu fanów klubu przy Towarowej.

 

A chodzi m.in. o pomyłkę w wystawianych przez właściciela lokalu fakturach.Ten żąda teraz od swoich najemców wysokiej kwoty, sprawa ma znaleźć swój dalszy ciąg w sądzie. Umowa najmu została rozwiązana, a sam budynek został wystawiony na sprzedaż.

Przypomnijmy, że to właśnie w klubie Semafor pierwsze kroki stawiały takie zespoły jak HAPPYSAD czy Nocny Kochanek. Artyści ten fakt często podkreślają, czego świadkiem byliśmy choćby podczas ostatniego Skarfestu.

Na reakcję fanów nie trzeba było długo czekać. Wielu na taki rozwój sytuacji się nie godzi, a efektem jest m.in. publiczna zbiórka i grupa na Facebooku, która w kilka godzin zmobilizowała tłumy, nie tylko ze Skarżyska czy z powiatu, ale z całej Polski.

Można by rzec, że to już ruch społeczny. W mig ruszyły aukcje, z których dochód ma zostać przekazany na rzecz Semafora. A licytować można m.in. całodniową sesję tatuażu, usługi kosmetyczne, płyty, ale też dzień z zespołem happy sad podczas aktualnej trasy koncertowej czy występ na scenie wspólnie z ekipą Nocnego Kochanka na dowolnie wybranym koncercie. Zaprzyjaźnione kluby i restauracje przekazują część dochodu, duża pomoc płynie też od zespołów, które wystąpiły na scenie Semafora, a przez 18 lat było ich przecież setki.

Grupę na Facebooku można odnaleźć pod nazwą Klub SEMAFOR - Grupa Wsparcia i tam włączyć się w licytacje.

Odbyć ma się też koncert charytatywny, a w organizacji pomóc może każdy. Wsparcie deklaruje m.in. gmina Skarżysko-Kamienna i prezydent miasta (materiał TUTAJ).

Szczegółów szukać można w wymienionych już mediach społecznościowych. Do tematu z pewnością będziemy wracać.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •