reklama

/>

Młodzież o potrzebie edukacji ekologicznej

Młodzieżowa Rada Miasta spotkała się na kolejnej sesji. Młodzi radni – przy udziale przedstawicieli władz miasta – dyskutowali o problemach z zaśmiecaniem miasta i niedostosowywaniem się przez część mieszkańców do obowiązku segregacji odpadów.

II sesja Młodzieżowej Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej odbyła się w czwartek, 23 stycznia. Przypomnijmy, że Młodzieżową Radę Miasta IV kadencji tworzą: Karolina Smużyńska (przewodnicząca), Sylwia Pogorzelska (wiceprzewodnicząca), Mateusz Śliwa (sekretarz), Bartłomiej Kraska, Daniel Michnowski, Monika Kabała, Natalia Kasprzyk.

W obradach uczestniczyli również: Andrzej Brzeziński - zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej, Bernard Antos - sekretarz miasta oraz radni Rady Miasta: Andrzej Warwas (przewodniczący Komisji Oświaty, Wychowania, Kultury, Sportu i Rekreacji) i Jerzy Stopa.

Spotkanie zdominowała dyskusja na tematy związane z ochroną środowiska. Przewodnicząca MRM, Karolina Smużyńska przedstawiła kolegom z rady zdjęcia miejsc w Skarżysku, do których podrzucane są śmieci. Poprosiła o dyskusję, jak młodzież może pomóc w rozwiązaniu problemu z zaśmiecaniem i niedostosowywaniem się przez wielu mieszkańców do zasad segregacji odpadów. Po rzeczowej dyskusji padły deklaracje włączenia się młodzieży w kampanię informacyjną i edukacyjną oraz propozycje organizacji w szkołach debaty na ten temat. Obecni na sesji przedstawiciele władz miasta zadeklarowali natomiast wsparcie młodzieży w podejmowanych działaniach.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •