reklama

reklama

/>

Trzylatka pod opieką nietrzeźwego kierowcy

Wczoraj wieczorem buscy policjanci ruchu drogowego pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. W Busku – Zdroju na ulicy Wojska Polskiego zarejestrowali wykroczenie polegające na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. Natychmiast pojazd zatrzymali do kontroli. Za kierownicą hyundaia siedział nietrzeźwy 36 – latek, a obok niego bez fotelika i niezapięta pasami bezpieczeństwa siedziała 3 – letnia dziewczynka. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2,4 promila alkoholu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Sąd Rodzinny i Nieletnich zajmie się także sprawowaniem opieki nad dzieckiem przez nie

Ulice Buska – Zdroju nieoznakowanym radiowozem patrolowali wczoraj policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego. Na ulicy Wojska Polskiego zarejestrowali wykroczenie polegające na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości o 36 km/h przez kierującego hyundaiem. Pojazd zatrzymali do kontroli. Za kierownicą siedział 36 – latek, a obok niego na fotelu pasażera, bez fotelika i niezapięta pasami bezpieczeństwa siedziała 3 – letnia dziewczynka. Kierowca nie miał przy sobie prawa jazdy, a policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2,4 promila alkoholu. Na miejsce wezwano matkę, której przekazano dziecko. Nieodpowiedzialny ojciec stanie przed sądem.   

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Sprawą niewłaściwej opieki nad dzieckiem zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.    

Pomimo wielokrotnych apeli świętokrzyskich policjantów, nie wszyscy kierujący zachowują trzeźwość podczas wsiadania za kierownicę pojazdu. Apelujemy do osób widzących kierujących, których zachowanie wskazuje na spożycie alkoholu, aby nie były obojętne w takiej sytuacji. Zareagujmy, zadzwońmy po Policję. Jeden telefon może uratować czyjeś życie.

 

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •