reklama

reklama

/>

reklama

/>

7 osób z potwierdzonym koronawirusem. Trwa przewożenie pacjentów do szpitala w Starachowicach

7 osób z potwierdzonym koronawirusem. Trwa przewożenie pacjentów do szpitala w Starachowicach

Środa przyniosła pierwsze, potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie skarżyskim. Osoby, u których badania dały wynik pozytywny, to pacjenci i personel oddziału neurologicznego szpitala powiatowego w Skarżysku-Kamiennej. Łączna liczna zakażonych to siedem osób. Jeden z pacjentów zmarł.

Jeszcze w środowe popołudnie nie były znane wyniki pacjentów i personelu, od których pobrane zostały próbki w związku z możliwością zakażenia koronawirusem. Takie ryzyko istniało ze względu na pielęgniarkę, zatrudnioną w dwóch szpitalach – w Skarżysku i w Grójcu. W tej ostatniej lecznicy potwierdzono już wcześniej koronawirusa i tam doszło do zakażenia.

Pierwsze informacje o kilkunastu zbadanych próbkach od Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego działającego w powiecie skarżyskim pojawiły się około godziny 17.00. W tej grupie potwierdzono zakażenie koronawirusem u 4 osób, pacjentów oddziału neurologii. To trzech mężczyzn i kobieta: mieszkaniec powiatu kieleckiego (w sile wieku), mieszkaniec powiatu starachowickiego (osoba starsza), mieszkaniec powiatu kutnowskiego (osoba starsza) oraz mieszkanka powiatu skarżyskiego (osoba starsza).

Jeden z nich, 80-letni mężczyzna, zmarł. Był to mieszkaniec powiatu starachowickiego, miał także choroby współistniejące.

Kolejne dane pojawiły się godzinę później. Stwierdzono koronawirusa u dwóch kolejnych osób – pacjentki i osoby z personelu. Obie kobiety są mieszkankami powiatu skarżyskiego.

Ostateczne wyniki wszystkich 65 próbek opublikowano późnym wieczorem w środę.

 - 65 osób zostało przebadanych, niestety u siedmiu osób stwierdzono koronawirusa. Pięciu pacjentów i dwóch osób z personelu. Wszyscy pacjenci, którzy byli zlokalizowani na oddziale neurologicznym od wczoraj (od środy – przyp. Red.) przewożeni są do szpitala w Starachowicach – mówi starosta skarżyski Artur Berus.

Ostatni, potwierdzony przypadek to mieszkanka powiatu skarżyskiego, kobieta w sile wieku. Jej stan jest dobry.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •