reklama

reklama

/>

Skatepark w Skarżysku-Kamiennej. Prace postępują

Skatepark w Skarżysku-Kamiennej. Prace postępują

W Skarżysku-Kamiennej powstaje największy w regionie i jeden z największych skateparków w kraju. Na rozległym terenie nie zabraknie też innych obiektów dla miłośników jazdy na hulajnogach i rowerach, jak tory pumptrack z pierwszym w Polsce elementem do jazdy ekstremalnej zwanym „cradle”. Cały kompleks ma być gotowy po wakacjach w 2020 roku.

Na rozległym terenie na osiedlu Zachodnie w Skarżysku-Kamiennej powstaje skatepark, pumptrack, plac zabaw, kompleks boulderowy, ścieżka rowerowa, mini trybuny, a także budynek wielofunkcyjny z toaletą, świetlicą i stacją naprawy rowerów, parking z drogami i infrastrukturą towarzyszącą, zagospodarowana będzie też zieleń. Całość zajmie ponad 23 tys. metrów kwadratowych.

Budowany pumptrack, czyli kompleks torów rowerowych, będzie się składał z torów dla początkujących (MINI PUMP – dla dzieci) oraz toru dla zaawansowanych (FLOW TRUCK, o długości ponad 400 metrów). Tory składają się z garbów, zakrętów oraz małych „hopek”. Elementem toru dla zaawansowanych będzie półkolista sfera („cradle”), służąca do wykonywania akrobacji z wykorzystaniem siły odśrodkowej.

Kolejny element inwestycji, czyli skatepark zajmie powierzchnię ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych i będzie składał się z dwóch zasadniczych sekcji: Plaza i Bowl.

Powstanie też coś dla miłośników wspinaczki - kompleks boulderowy, czyli kompleks kamieni bulderowych, przewidzianych do wspinania bez użycia asekuracji linowej (asekuracja zapewniona będzie przez warstwę amortyzującą). Powstanie również plac zabaw z huśtawkami, karuzelą i zjeżdżalnią dla najmłodszych.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •