reklama

reklama

/>

Wpadł do rowu. Policji powiedział, że potrącił go samochód

Wpadł do rowu. Policji powiedział, że potrącił go samochód Wpadł do rowu. Policji powiedział, że potrącił go samochód

Z karą grzywny liczyć się musi 52-latek z gminy Skarżysko Kościelne. Mężczyzna przekazał policjantom i służbom ratunkowym, że został potrącony przez auto, po czym wpadł do rowu i doznał urazu nogi. Funkcjonariusze ustalili, że historię wymyślił i sporządzili wobec niego wniosek o ukaranie do sądu, który rozpatrzy całą tą sytuację. Odpowie m.in. za złamanie zakazu przemieszczania się i niestosowanie się do obowiązku zasłaniania twarzy.

W czwartek po godzinie 18 skarżyscy policjanci zostali wezwani do miejscowości Grzybowa Góra w gminie Skarżysko Kościelne, gdzie miało dojść do potrącenia pieszego. Na miejscu zastali 52-latka, któremu pomocy udzielali medycy. Z relacji mężczyzny wynikało, że idąc poboczem został potrącony przez ciemnego forda. Następnie wpadł do rowu i doznał urazu nogi.

Sprawca potrącenia miał zbiec z miejsca zdarzenia. „Pokrzywdzony" został przebadany na zawartość alkoholu. W jego organizmie było przeszło 2,5 promila. Został przewieziony na dalsze badania do szpitala, a mundurowi zajęli się wyjaśnianiem okoliczności wypadku. Szybko dotarli do świadków i ustalili, że 52-latek idąc nietrzeźwy zachwiał się i wpadł do przydrożnego rowu. Żadnego potrącenia nie było. Później poszkodowany także przyznał, że historię wymyślił.

Za swoje bezmyślne zachowanie odpowie  przed sądem, który rozpatrzy całą tą sytuację. Stróże prawa sporządzili wobec niego wniosek o ukaranie za naruszenie zasad obowiązujących w walce z epidemią koronawirusa. Mężczyzna złamał zakaz przemieszczania się i nie zastosował się do obowiązku zasłonienia twarzy.

Opr. JG

źródło: KPP w Skarżysko - Kamienna

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •