reklama

reklama

/>

Oddział Rehabilitacji Stacjonarnej z dofinansowaniem na modernizację i zakup sprzętu

Modernizacja budynku i zakup specjalistycznego sprzętu medycznego – a wszystko to przy wsparciu środków unijnych, dzięki którym Oddział Rehabilitacji Stacjonarnej szpitala w Skarżysku – Kamiennej stanie się nowoczesną, spełniającą najwyższe standardy placówką.

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego rozstrzygnął konkurs poświęcony wsparciu placówek leczniczych, które świadczą usługi w zakresie rehabilitacji związanej z chorobami układu kostno-mięśniowego. Dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości 1 mln 566 tys. zł otrzymał Zespół Opieki Zdrowotnej – Szpital Powiatowy w Skarżysku – Kamiennej.

Dzięki unijnemu dofinansowaniu Oddział Rehabilitacji Stacjonarnej i Oddział Rehabilitacji Dziennej skarżyskiej lecznicy zostaną przeniesione do nowego budynku przy ul. Szpitalnej, w którym dotychczas zlokalizowany był oddział zakaźny. W ramach projektu planuje się przebudowę gmachu i zakup sprzętu medycznego do rehabilitacji.

Jestem przekonany, że to dobrze wydane pieniądze, które służyć będą świadczeniu usług rehabilitacyjnych na jak najwyższym poziomie oraz zwiększeniu dostępu do zabiegów, przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych i leżących – mówi marszałek Andrzej Bętkowski. Podkreśla on, że dzięki realizacji projektu skróci się również czas oczekiwania na świadczenia zdrowotne.

Wicemarszałek Marek Bogusławski dodaje, że projekt, który realizować będzie szpital w Skarżysku – Kamiennej to przykład tego, że świętokrzyskie placówki służby zdrowia chcą się rozwijać, poprawiać jakość świadczonych usług, a bez sprzętu wysokiej jakości jest to niemożliwe.

Projekt Modernizacja i zakup sprzętu medycznego dla Oddziału Rehabilitacji stacjonarnej w ZOZ w Skarżysku – Kamiennej, Szpitalu Powiatowym im. Marii Skłodowskiej – Curie współfinansowany jest ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •