reklama

reklama

/>

Od poniedziałku otwarcie żłobków, przedszkoli i szkół dla najmłodszych uczniów

Od poniedziałku otwarcie żłobków, przedszkoli i szkół dla najmłodszych uczniów Od poniedziałku otwarcie żłobków, przedszkoli i szkół dla najmłodszych uczniów

W poniedziałek, 25 maja w Skarżysku otwarte zostaną szkoły podstawowe, które zapewnią zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas 1-3, a także publiczne przedszkola i żłobki. Placówki będą funkcjonowały w oparciu o zalecenia i opracowane procedury, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo zarówno dzieciom, jak i pracownikom.

Zgodnie z wytycznymi rządu, od 25 maja do szkół podstawowych mogą wrócić najmłodsi uczniowie, z klas 1-3. W Skarżysku – po konsultacjach z dyrektorami szkół, inspektorem do spraw BHP dla placówek podległych gminie, a także przedstawicielami środowiska służby zdrowia – wznowione będą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze we wszystkich szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Skarżyska-Kamienna.

Od poniedziałku 25 maja wznowiona zostanie także działalność miejskich przedszkoli i żłobków.

Otwarcie placówek oświatowych stwarza możliwość – dla rodziców pracujących – zapewnienia opieki dzieciom w żłobkach, przedszkolach i klasach 1-3 szkół podstawowych. Ostateczna decyzja należy do rodziców. Przypominamy o możliwości dalszego korzystania z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

Skarżyskie placówki oświatowe będą funkcjonowały w oparciu o zalecenia i uzgodnione procedury, w trosce o zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa dzieciom i pracownikom. Urząd Miasta wesprze placówki oświatowe w zakupie dodatkowych środków do dezynfekcji oraz ochrony osobistej.

O wszelkie szczegóły organizacyjne należy dopytywać u dyrektorów poszczególnych szkół, przedszkoli i żłobków miejskich.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •