reklama

reklama

/>

Robią pompki dla Natana. Do akcji może przyłączyć się każdy

Robią pompki dla Natana. Do akcji może przyłączyć się każdy

Jedni rapują w ramach #hot16challenge2, inni robią pompki, także w szczytnym celu. W sieci internauci nominują się wzajemnie do wyzwania pod hasłem #pompujedlanatanka, a wszystko by pomóc chłopcu, który – by móc stanąć na własnych nóżkach – potrzebuje operacji. Lekarze z European Paley Institute dają szansę na całkowite wyleczenie.

#pompujedlanatanka to wyzwanie, które od jakiegoś czasu krąży w sieci. Podjęli je między innymi strażacy ochotnicy z Wielkiej Wsi, Skarżyska-Kamiennej czy Suchedniowa. Ci, którzy wykonają zadanie, nominują kolejne osoby.

Zasady są proste.

1. Wpłać 10zł na konto Natanka. TUTAJ specjalny link do wyzwaniowej skarbonki. 

2. Nagraj filmik z wykonaniem zadania - 10 pompek, ale jak chcesz, zrób więcej mogą być dziecięce, babskie, komediowe, po prostu to zrób.

3. Nominuj min. 3 kolejne osoby, oznaczając je w poście.

Do wyzwania dołączył także prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Kronig, nominowany przez strażaków, w jego ślady poszedł także jego zastępca Andrzej Brzeziński.

Dzięki nominacjom i udostępnieniom wiadomość o zbiórce dociera do kolejnych osób w sieci, co pozwala ciągle poszerzać grono odbiorców, nominowanych, a co najważniejsze – wpłat.

Trzynastomiesięczny Natan z Pawłowa w powiecie starachowickim cierpi na staw rzekomy kości piszczelowej. Jak czytamy na stronie internetowej zbiórki:

(...) noga jest bardzo słaba, a kość może łamać się w każdej chwili. Nawet najmniejsze uderzenie, przemieszczenie może prowadzić do złamania. (…) Operacja prowadząca do zdrowia i sprawności synka mogłaby się odbyć dopiero za 10-15 lat. To czas, którego nie mamy! Te wszystkie lata stracone na czekaniu… Wiem, że istnieją dzieci, które uczą się chodzić z tą chorobą, wiem, że deformacja nie przekreśla rozwoju, ale powoduje potworne komplikacje. Chora noga przez złamaną kość nie rośnie tak samo szybko jak zdrowa. Od jakiegoś czasu dostrzegam dysproporcję w ich długości. Niestety, wiem, że jeśli to zaczęło się tak szybko, będzie tylko gorzej! My nie możemy czekać, nie mamy czasu do stracenia! Zbyt krótka noga prowadzi do poważnych wad kręgosłupa. To zagrożenie, z którym będzie borykać się przez całe życie.”

Leczenie Natanka powinno się zacząć w ciągu najbliższego roku. Rodzice zbierają więc fundusze na operację u jednego z najlepszych ortopedów i jest szansa na całkowite wyleczenie. Koszt to 400 tys. zł.

Zbiórkę Natana można wspierać biorąc udział w licytacjach prowadzonych w grupie: Licytacje dla Natanka- operacja nóżki

Walkę Natana można śledzić na stronie na Facebooku: Natan Kalista-walka o zdrową nóżkę

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •