reklama

reklama

/>

reklama

/>

Dzieci, mamy i samorządowcy. Trzy okazje do świętowania... w muzeum

Dzieci, mamy i samorządowcy. Trzy okazje do świętowania... w muzeum

Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Samorządu Terytorialnego – te trzy okazje połączyło wydarzenie, zorganizowane przez Muzeum Orła Białego w niedzielę, 31 maja. Tego dnia na placu muzeum przygotowano dla gości dodatkowe atrakcje.

Wydarzenie przyciągnęło liczne grono mieszkańców miasta, nie brakowało również turystów spoza Skarżyska. Dla dzieci – świętujących 1 czerwca Dzień Dziecka – Muzeum przygotowało darmowe lody, a mamy – z okazji obchodzonego niedawno Dnia Matki – kupowały bilet wstępu w specjalnej cenie. Dzień Samorządu Terytorialnego, obchodzony w rocznicę wyborów samorządowych z 27 maja 1990 roku upamiętniła specjalna gazetka przypominająca historię skarżyskiego samorządu i prezydentów miasta w ostatnim 30-leciu oraz okolicznościowa wpinka.


Nie były to jedyne niespodzianki przygotowane dla gości. Na placu można było oglądać polską broń od czasów Mieszka I, aż po Powstanie Styczniowe, prezentowaną przez przedstawiciela Klubu Historycznego „Hird”. Muzeum przygotowało stoisko z ekspozycją oręża z XX wieku, chętni mogli nauczyć się składać i rozkładać broń. Broń strzelecką z różnych epok prezentowali też członkowie klubu strzeleckiego „Patria”. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się stoiska „Mesko", na którym można było zobaczyć produkowaną w Skarżysku amunicję oraz nowoczesne systemy rakietowe, strzelnica ASG Świętokrzyskiego Korpusu Drużyn Strzeleckich, czy stoisko Wojskowej Komendy Uzupełnień. Na najmłodszych gości Muzeum Orła Białego czekały też przejażdżki konne i muzyczne zagadki.


Wydarzenie odbywało się z zachowaniem obowiązujących obostrzeń, przy każdym stoisku wydzielono specjalne strefy, pozwalające na zachowanie odpowiedniej odległości od pozostałych uczestników.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •