reklama

reklama

/>

reklama

/>

Domy opieki w czasach koronawirusa. Jak funkcjonują?

Domy opieki w czasach koronawirusa. Jak funkcjonują?

Są miejsca, które mimo pandemii, nie mogły i nie wstrzymały normalnej pracy, nawet w czasie największych obostrzeń. To między innymi domy opieki, także te prywatne. O tym, jak funkcjonują tego rodzaju ośrodki w czasach koronawirusa, rozmawiamy z kierownikiem jednego z nich.

Domy opieki, Domy pomocy społecznej, to miejsca, do których przyjmowane są osoby starsze, wymagające ciągłej, całodobowej opieki, także medycznej. Przebywają w nich podopieczni z różnymi schorzeniami, wynikającymi z wieku lub przebytych chorób.

Domy opieki na terenie całego kraju były tymi miejscami, w których zagrożenie koronawirusem było największe. Także w naszym regionie kilka ośrodków zostało w szczytowym momencie dotkniętych epidemią. Sytuacja została opanowana, a teraz Domy Opieki funkcjonują w nowych realiach. Jak mówi Renata Wasilewska, kierownik Centrum Opiekuńczo-Pielęgnacyjnego, najdotkliwszy jest zakaz odwiedzin w tego rodzaju miejscach.

- To na pewno jest bardzo utrudnione ze względu na to, że mamy różne ograniczenia. Na pewno najmniej komfortowe jest to, że rodziny nie mogą w okresie pandemii odwiedzać swoich najbliższych. Zakaz nadal obowiązuje i do tego musimy się dostosować.

Decyzja o umieszczeniu najbliższych osób w domu opieki z pewnością nigdy nie jest łatwa, zwłaszcza teraz. Często jednak jest to konieczność, zarówno z punktu widzenia opiekunów, jak i samej osoby starszej. Kadra i kierownictwo tego rodzaju ośrodków stanęli przed wyzwaniem nowej organizacji pracy, jeszcze większej uważności i zachowania zasad bezpieczeństwa i higieny. Wyzwanie trudne, ale nie niewykonalne.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •