reklama

reklama

/>

reklama

reklama

/>

Wokół „Krzyżaków”

Profesor Wojciech Iwańczak, dr Piotr Kardyś oraz filmoznawca Jarosław Skulski wezmą udział w dyskusji, która poprzedzi projekcję filmu „Krzyżacy” w skarżyskim muzeum. Rozmowa będzie przez muzeum transmitowana live, rejestrowana a część pytań do niej można będzie zadać za pośrednictwem Facebooka oraz bezpośrednio – w trakcie spotkania.

Do dyskusji dojdzie 15 lipca o godz. 13 w muzealnych wnętrzach placówki z ul. Słonecznej. Rozwinie się ona wokół trzech modułów:

1. Film „Krzyżacy” a prawda historyczna.
2. Obiektywizm przekazu Henryka Sienkiewicza i Aleksandra Forda.
3. Grunwald – prawdy i mity.

Przestawiając uczestników dyskusji warto przypomnieć, że prof. zw. dr hab. Wojciech Iwańczak jest wykładowcą Akademii Ignatianum w Krakowie, członkiem Polskiej Akademii Umiejętności i Sekretarzem Generalnym Towarzystwa Naukowego Warszawskiego.

Z kolei Jarosław Skulski to, m.in. absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na co dzień kieruje działem edukacji filmowej i działalności kinowej Wojewódzkiego Domu Kultury. Jest też koordynatorem projektu Filmoteka Szkolna Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej i pomysłodawcą cyklu Wieczory Filmowe w Międzynarodowym Centrum Kultury – Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach.

Piotr Kardyś to, m.in.: wykładowca kieleckiego uniwersytetu, doktor historii. Jest członkiem Kieleckiego Towarzystwa Naukowego i Polskiego Towarzystwa Historycznego. Działa w stowarzyszeniu Praosada Rydno. To autor wielu publikacji naukowych i badacz dziejów Skarżyska. Uczy historii w I Liceum Ogólnokształcącym w Skarżysku-Kamiennej.

Organizatorzy proszę o zadawanie pytań w przededniu spotkania (14 lipca) oraz 15 lipca do godz. 11. Wśród ich autorów zostaną rozlosowane nagrody, w tym darmowe bilety wstępu na seans filmowy. Chętni do udziału w rozpoczynającym się o godz. 13 wydarzeniu wezmą w nim udział gratis. Ilość miejsc ograniczona.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •