reklama

reklama

/>

"Aktywne wakacje na lodowisku". Zakończyły się bezpłatne zajęcia dla seniorów

"Aktywne wakacje na lodowisku". Zakończyły się bezpłatne zajęcia dla seniorów "Aktywne wakacje na lodowisku". Zakończyły się bezpłatne zajęcia dla seniorów

Do 5 sierpnia w Skarżysku-Kamiennej trwały bezpłatne zajęcia fitness dla seniorów w ramach projektu „Aktywne wakacje na lodowisku”. Od połowy czerwca uczestnicy spotykali się na płycie lodowiska, gdzie trenowali pod okiem instruktorki.

Do uczestnictwa organizatorzy zaprosili seniorów z powiatu skarżyskiego. W regionie odnotowuje się stale rosnącą liczbę osób w wieku emerytalnym, a aktywność fizyczna z tej grupy jest szczególnie istotna, stąd pomysł właśnie na takie zajęcia. W ramach projektu „Aktywne wakacje na lodowisku” seniorzy mogli nieodpłatnie skorzystać z zajęć gimnastycznych na świeżym powietrzu. Była to m.in. tabata i pilates.

Zajęcia, które rozpoczęły się w połowie czerwca i potrwały do 5 sierpnia, odbywały się w godzinach popołudniowych. Prowadziła je trenerka Katarzyna Kotte (Studio Treningu Personalnego), organizatorem zaś było Stowarzyszenie „Włącz się” przy współpracy z Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej.
Zadanie współfinansowane było przez Gminę Skarżysko-Kamienna Powiat Skarżyski oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Uczestników podczas jednych z ostatnich zajęć odwiedzili członkowie zarządu powiatu skarżyskiego Katarzyna Bilska oraz Adam Ciok, którzy gratulowali seniorom tak dobrej kondycji oraz aktywności.

-To doskonała forma promocji aktywnego stylu życia w każdym wieku. Duże zainteresowanie zajęciami pokazuje, że tego rodzaju projekty są na terenie powiatu skarżyskiego potrzebne i dobrze przyjmowane. Cieszymy się, że mogliśmy do tego dołożyć swoją cegiełkę – mówili podczas spotkania.

Poniżej fotorelacja.

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •