reklama

reklama

/>

Pożegnanie z drogeriami - areszt dla trzydziestolatki

Pożegnanie z drogeriami - areszt dla trzydziestolatki Pożegnanie z drogeriami - areszt dla trzydziestolatki

Dłuższa przerwa od wizyt w drogeriach czeka 30-letnią skarżyszczankę. Kobieta podejrzana jest o dokonanie kradzieży rozbójniczej w jednym z miejscowych sklepów. W środę sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niej tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Docelowo może czekać ją nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Rzecz miała miejsce na początku września tego roku. Do jednej z miejscowych drogerii przyszła kobieta, znana obsłudze placówki z zapędów do kradzieży. Pracownica sklepu postanowiła ją obserwować, mając przeczucie, co do nieuczciwych intencji klientki. Po chwili zauważyła jak „kupująca” zabiera z półki różne kosmetyki i kieruje się wyjścia. Sprzedawczyni postanowiła zatrzymać rabusia i zastąpiła drogę niosącej skradziony towar. Wtedy ona mocno odepchnęła pracownicę sklepu i grożąc jej, zbiegła. Swym działaniem spowodowała straty przekraczające 2000 złotych. Od tamtej pory sprawczyni wyraźnie zawiesiła swą przestępczą działalność i unikała spotkania z policjantami.

W poniedziałek 30-latka wpadła w ręce kryminalnych i po raz kolejny zapewniła sobie nocleg na pryczy w policyjnym areszcie. W toku czynności śledczy ustalili, że zatrzymana ma na sumieniu także dwie kradzieże, których dokonała w dwóch drogeriach w sierpniu. Wówczas jej łupem padły elektryczne szczoteczki do zębów warte prawie 650 złotych oraz kosmetyki o podobnej wartości. Ponadto odpowie również za uszkodzenie mienia wartego 600 złotych. W lipcu przed budynkiem skarżyskiego sądu zniszczyła okulary mężczyźnie uczestniczącemu w rozprawie sądowej.

W środę niesforna skarżyszczanka usłyszała zarzuty i tłumaczyła się ze swego zachowania przed prokuratorem i sądem. Sąd zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Za dokonanie zarzucanych czynów kobiecie grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. JG

Źródło: KPP w Skarżysku – Kamiennej

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •