reklama

reklama

/>

Zamiast Marszu Różowej Wstążeczki konkurs i wystawa

Zamiast Marszu Różowej Wstążeczki konkurs i wystawa

Przełom września i października to okres, w którym od kilku lat przez Skarżysko przechodził Marsz Różowej Wstążeczki. Kilkuset mieszkańców powiatu przemierzało ulice miasta by dotrzeć pod Miejskie Centrum Kultury, gdzie odbywał się happening z licznymi atrakcjami i możliwością wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych.

A wszystko po to, by promować badania przesiewowe i zwiększać świadomość społeczeństwa na temat nowotworu piersi. Tak samo miało być 24 września 2020 r. Niestety ze względu na sytuację epidemiologiczną panującą w kraju organizatorzy XI Marszu Różowej Wstążeczki zmuszeni byli odwołać tą imprezę prozdrowotną.

Jednak, aby kontynuować idee promowania profilaktyki nowotworowej Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Skarżysku-Kamiennej we współpracy z Urzędem Miasta Skarżyska-Kamiennej i przy partnerstwie: Skarżyskiego Klubu Amazonek, Stowarzyszenia Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „Chcieć znaczy móc”, Miejskiego Centrum Kultury, Szpitala Powiatowego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Centrum Integracji Społecznej oraz skarżyskiego Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża, ogłosiła konkurs plastyczny dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu skarżyskiego pt. „Niech każda kobieta będzie zawsze piękna i zdrowa dla tych, których kocha”.

Celem konkursu było szerzenie wiedzy na temat profilaktyki raka piersi, promowanie badań profilaktycznych oraz zwieszenie świadomości na temat nowotworu piersi. Wystawę prac nadesłanych przez uczniów w ramach konkursu można obejrzeć do 30 września w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Ponadto w dniu, w którym miał się obyć przemarsz, czyli 24 września b.r. Miejskie Centrum Kultury zostanie podświetlone na różowo a w holu instytucji na telebimach wyświetlane będą zdjęcia z ubiegłorocznych edycji skarżyskiego Marszu Różowej Wstążeczki. Dla odwiedzających MCK przygotowany został także kącik informacyjny z materiałami oświatowo-zdrowotnymi dotyczącymi profilaktyki chorób nowotworowych.

Organizatorzy skarżyskiego Marszu Różowej Wstążeczki przypominają, że rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem wśród kobiet a wczesna diagnostyka i odpowiednie leczenie gwarantują całkowite wyleczenie. Dlatego ważne jest, aby kobiety pamiętały o poddawaniu się badaniom przesiewowym i wykonywały regularnie mammografię, które dla pań między 50 a 69 rokiem życia jest bezpłatna raz na 2 lata. Październik, miesiąc profilaktyki raka piersi jest dobrym czasem do zgłoszenia się na badanie, przełamania lęku i wstydu po to by zadbać o swoje zdrowie.

Źr. Sanepid

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •