reklama

reklama

/>

Szkolenia Świętokrzyskich terytorialsów

Szkolenia Świętokrzyskich terytorialsów Szkolenia Świętokrzyskich terytorialsów

Po szkoleniach z działań przeciwkryzysowych, w ten weekend żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej wracają do zajęć taktycznych.

Świętokrzyscy Terytorialsi dzisiaj i niedzielę odbędą kolejne szkolenie rotacyjne. Blisko 150 żołnierzy dzień szkoleniowy rozpocznie od strzelania z karabinku MSBS „Grot” na strzelnicy w Jędrzejowie. W niedzielę dominować będą zajęcia taktyczne w terenie. Oznacza to szkolenie z takich tematów jak: działanie żołnierza w marszu ubezpieczonym, w obronie i w kontakcie z przeciwnikiem.

Od czerwca żołnierze WOT wracają stopniowo do normalnego cyklu szkoleniowego, który został zawieszony na wiosnę w związku z pandemią koronawirusa. W związku z panującą w Polsce sytuacją, Terytorialsi będą szkolić się w małych grupach oraz będą zobowiązani przestrzegać wszystkich obostrzeń, zapewniających im bezpieczeństwo epidemiologiczne. W ostatnich tygodniach miały miejsce liczna szkolenia wspólnie ze strażakami z jednostek Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Tematyką zajęć były m.in. działania poszukiwawczo-ratownicze, ratownictwo wodne, prowadzenie akcji ratowniczo-ewakuacyjnej podczas powodzi czy usuwanie skutków nawałnic i wichur.

W ten weekend żołnierze wracają do zajęć strzeleckich oraz zajęć taktycznych. W październiku planowane jest wcielenie kolejnych ochotników w szeregi Brygady a także przeprowadzenie intensywnych szkoleń rotacyjnych. Jednocześnie żołnierze 10. ŚBOT są w gotowości aby wspierać służby medyczne i inne podmioty województwa świętokrzyskiego w walce z COVID-19.

 

źródło: Zespół Prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •