reklama

reklama

/>

Blisko 28 tysięcy maseczek trafi do powiatowych jednostek oraz gmin

Blisko 28 tysięcy maseczek trafi do powiatowych jednostek oraz gmin Blisko 28 tysięcy maseczek trafi do powiatowych jednostek oraz gmin

Blisko 28 tysięcy maseczek, które zostały zakupione w ramach środków pozyskanych z projektu unijnego „Stop koronawirusowi – przeciwdziałanie i zapobieganie skutkom pandemii COVID – 19 na terenie Powiatu Skarżyskiego” powiat przekaże swoim jednostkom oraz gminom. Pierwsze 4 tysiące 600 sztuk w środę, 21 października starosta Artur Berus i wicestarosta Anna Leżańska przekazali na potrzeby dzieci i pracowników Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Przystań 1” i „Przystań 2” czyli popularnego domu dziecka w Skarżysku-Kamiennej.

Biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną w kraju i powiecie starosta Artur Berus jednocześnie apeluje do mieszkańców o rozwagę - chrońmy zdrowie swoje i innych szczególnie seniorów, nośmy w miejscach publicznych maseczki, zachowujmy dystans społeczny i stosujmy się do ogólnie przyjętych zaleceń sanitarnych - podkreśla.

Władze powiatu maseczki przekazały na ręce dyrektor placówki pani Elżbiety Azarowicz, która nie kryła zadowolenia z tego faktu.

- W imieniu wszystkich dorosłych i dzieci serdecznie dziękuję, że otrzymaliśmy taką ilość maseczek. Oczywiście wiemy, że to jest pierwsza tura, że jeszcze dostaniemy inne rzeczy, które pomogą w walce z covidem. Gdybyśmy te maseczki musieli zakupić z własnych środków wydalibyśmy na nie mnóstwo pieniędzy, a mamy je nieodpłatnie. Dziękujemy, że powiat o nas myśli i mamy nadzieję, że wszyscy będziemy zdrowi czego i Państwu życzę – powiedziała dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Przystań 1” i „Przystań 2” Elżbieta Azarowicz.

Maseczki to pierwszy zakup w ramach realizowanego przez powiat skarżyski projektu „Stop koronawirusowi – przeciwdziałanie i zapobieganie skutkom pandemii COVID – 19 na terenie Powiatu Skarżyskiego”. Zakupionych zostało 28 tysięcy sztuk maseczek, które sukcesywnie trafią do wszystkich jednostek organizacyjnych powiatu, do gmin: Skarżysko-Kamienna, Suchedniów, Bliżyn i Łączna oraz podmiotów wskazanych przez gminy.

- W tym momencie powiat jest po pierwszym przetargu, w ramach którego zostanie zakupiony różnego rodzaju asortyment ochraniający przed koronawirusem. Jako pierwsze zakupione zostały maseczki, czekamy na pozostałe środki - informuje sekretarz powiatu Małgorzata Nosowicz nadzorująca realizację projektu w powiecie skarżyskim.

Wartość całego projektu wynosi ponad 3,5 mln zł przy czym blisko 3 mln zł stanowi unijne dofinansowanie. Za pozyskane z projektu pieniądze zakupione zostaną także inne potrzebne środki ochrony indywidualnej do bezpośredniej walki z epidemią koronawirusa jak m.in. ozonatory, sterylizator parowy, autoklaw, lampy bakteriobójcze, maszyna czyszcząco – sprzątająca, rękawice czy kombinezony ochronne, które zostaną sukcesywnie przekazane w późniejszym terminie wszystkim jednostkom i gminom ujętym w projekcie.

Źr. skarzysko.powiat.pl

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •