reklama

reklama

/>

Wsparcie dla regionalnych przedsiębiorstw w czasie pandemii

Wsparcie dla regionalnych przedsiębiorstw w czasie pandemii
Wsparcie dla regionalnych przedsiębiorstw w czasie pandemii Wsparcie dla regionalnych przedsiębiorstw w czasie pandemii

Działania Zarządu Województwa Świętokrzyskiego w walce z epidemią COVID-19 - wsparcie przedsiębiorstw.

- Największa ilość środków unijnych, jaką przekazaliśmy to środki na wsparcie naszej lokalnej gospodarki i przedsiębiorstw. To w sumie 320 mln zł w różnej formie: pożyczek, doradztwa, działań promocyjnych czy dotacji obrotowych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem - podkreślił podczas konferencji marszałek Andrzej Bętkowski.

Z funduszy unijnych 233 mln zł przeznaczono na pożyczki dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, które pozwolą im utrzymać się na rynku w dobie kryzysu ekonomicznego wywołanego pandemią koronawirusa. Z powyższej puli 80 mln zł znalazło się w dyspozycji konsorcjum, którego liderem jest Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego. Pozytywną decyzję otrzymało już 136 wniosków na łączną wartość 45,76 mln zł. Świętokrzyscy przedsiębiorcy, których firmy ucierpiały z powodu pandemii koronawirusa, mogą do końca tego roku ubiegać się również o pożyczki inwestycyjno-obrotowe w wysokości do 1 mln zł. Na ten cel zarezerwowano 150 mln zł., które są w dyspozycji Banku Gospodarstwa Krajowego.

Uzyskaliśmy również wstępną zgodę Komisji Europejskiej na zwiększenie puli środków na pożyczki o kwotę blisko 8 mln zł.

W ramach już realizowanego projektu Popytowy System Innowacji – rozwój Małych Średnich Przedsiębiorstw w regionie świętokrzyskim poprzez profesjonalne usługi doradcze dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw przeznaczono 11 mln zł - na vouchery. Z tego „covidowego” wsparcia skorzystało już 190 świętokrzyskich przedsiębiorstw.

Planowane jest także przeznaczenie kwoty blisko 3 mln zł na kampanię promującą świętokrzyską gospodarkę, w szczególności w zakresie turystyki.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego wygospodarowano ponadto 44 mln zł na dotacje dla mikro i małych przedsiębiorstw w tym osób prowadzących jednoosobową działalność, które w wyniku pandemii odnotowały spadek obrotów. Jednocześnie uzyskaliśmy wstępną zgodę Komisji Europejskiej na przeznaczenie kolejnych 21 mln zł na to działanie. Łącznie środki w wysokości 65 mln zł trafią do około 1700 świętokrzyskich przedsiębiorców.


źródło: Gabinet Marszałka Województwa

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •