reklama

reklama

/>

W szpitalu w Skarżysku mniej "covidowych" łóżek niż zalecił wojewoda

W szpitalu w Skarżysku mniej "covidowych" łóżek niż zalecił wojewoda

Od czwartku szpital powiatowy w Skarżysku-Kamiennej pełni rolę placówki przeznaczonej wyłącznie dla pacjentów z COVID-19. Do dyspozycji mieszkańców pozostaje jednak min. oddział pediatrii i rehabilitacji.

Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej od czwartku jest przeznaczony wyłącznie dla pacjentów z COVID-19. Wojewoda świętokrzyski polecił zapewnić w nim ponad 200 łóżek. Okazuje się jednak, że póki co placówka dysponuje mniejszą ilością miejsc. Powodem jest brak personelu medycznego.

- Praktycznie wszystkie oddziały są gotowe na przyjęcie pacjentów oprócz oddziału chorób wewnętrznych z uwagi na brak personelu lekarskiego. Mam jednak informacje od kierownika, że od poniedziałku również ten oddział będzie przyjmował pacjentów. - wyjaśnia dyrektor lecznicy Leszek Lepiarz.

Mniejsza, niż zalecił wojewoda, liczba miejsc, to także problemy techniczne.

- Zgodnie z decyzją powinno być 219 miejsc. Tylu nie będę posiadał w szpitalu. Należało wykonać śluzy na każdym z oddziałów, to eliminuje niektóre sale chorych. Stąd mamy około 170 miejsc.

Stan na piątek to 29 pacjentów „covidowych” w skarżyskiej lecznicy. Zdaniem dyrektora „wąskim gardłem” w szpitalu, tak jak i w innych placówkach tego typu, jest izba przyjęć.

W skarżyskim szpitalu póki co nie ma możliwości zapewnienia dostępu do tlenu dla wszystkich pacjentów. W ostatnich latach gniazda tlenowe wykonano w większości oddziałów, jest też zewnętrzny zbiornik tlenu. Szpital dysponuje jednak ograniczoną liczbą reduktorów. A większość pacjentów „covidowych” potrzebuje tlenoterapii.

- Wystąpiłem do wojewody o dostawę takich reduktorów, na razie nie mam żadnych odpowiedzi. Mailowo otrzymałem informację, że zostaną dostarczone respiratory.
Istotne dla mieszkańców jest także to, że nadal funkcjonuje m.in. oddział rehabilitacji i pediatrii (15 łóżek ).

W województwie świętokrzyskim szpitalami przeznaczonymi wyłącznie do leczenia chorych na COVID-19 są placówki w Skarżysku Kamiennej, Starachowicach, Włoszczowie, Busku Zdroju, Opatowie, Szpital Kielecki oraz szpital MSWiA przy ulicy Ogrodowej w Kielcach. Ponadto w Targach Kielce powstaje szpital tymczasowy, w którym będzie 300 łóżek.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •