Zrzutka dla skarżyskiego szpitala. Placówka ma nową karetkę

Zrzutka dla skarżyskiego szpitala. Placówka ma nową karetkę

Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie uzupełnił flotę transportu sanitarnego o nowy ambulans transportowy marki VW Caddy. Wykorzystał w ten sposób środki finansowe jakie otrzymał na pomoc  w walce z koronawirusem od firmy ubezpieczeniowej, miasta Skarżysko-Kamienna, powiatu skarżyskiego i gminy Bliżyn.

Nowy ambulans jest obecnie niezbędny Szpitalowi Powiatowemu do przewozu pacjentów m. in. na badania diagnostyczne t. j.: rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy (jeśli szpitalny jest w trybie awarii), na dializoterapie, także do przewozu pacjenta do konsultacji na Oddział Neurochirurgiczny czy Oddział Chirurgii Naczyń w innych placówkach leczniczych (w naszym szpitalu brak tych oddziałów), także do konsultacji onkologicznej lub na radioterapię. Karetka służyć również w przypadku konieczności przewozu pacjentów po hospitalizacji do miejsca zamieszkania, do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego lub do Domu Pomocy Społecznej.

Dyrekcja szpitala szacuje, że przekazany pojazd będzie wykorzystywany do przewozu ok. 25 osób dziennie, pokonując trasę liczącą ok. 60 tys. km rocznie.

Uroczyste przekazanie kluczyków do nowego ambulansu, który wzbogaca flotę transportu sanitarnego Szpitala Powiatowego w Skarżysku Kamiennej, odbyło się 23 listopada z udziałem przedstawicieli darczyńców: Konrada Kröniga - prezydenta Skarżyska-Kamiennej, Artura Berusa - starosty skarżyskiego i Mariusza Walachni - wójta gminy Bliżyn.

Podczas uroczystości dyrektor szpitala, Leszek Lepiarz, serdecznie podziękował za okazane ogromne wsparcie, a każdy z fundatorów otrzymał podziękowanie w formie listu gratulacyjnego. Fakt sfinansowania zakupu karetki został potwierdzony poprzez naklejenie na tylnych drzwiach pamiątkowej naklejki informującej o pochodzeniu środków finansowych.

- Nasz szpital borykał się od lat z problemami w zakresie transportu. W chwili obecnej mamy dwie karetki – stary Mercedes Vito z przebiegiem ok.. 800 tys. km i Fiat Scudo o przebiegu ok. 300 tys. km. Obie karetki są mocno zużyte, często ulegały awariom, co powodowało zakłócenia w funkcjonowaniu transportu medycznego – mówił Leszek Lepiarz, Dyrektor ZOZ w Skarżysku Kamiennej  - Od dawna rozważaliśmy zakup nowej karetki, ale stale przerastał on możliwości finansowe szpitala. Dlatego tym bardziej jest to dla nas wszystkich cenne, że udało się zakupić nową karetkę transportową, która będzie niezawodna i będzie służyć pacjentom.

Koszt nowego pojazdu wyniósł 177.507,53 zł, którego pokrycie nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie firmy ubezpieczeniowej WARTA, która przekazała 92.507.53 zł oraz jednostek samorządu terytorialnego: gminy Skarżysko-Kamienna z dotacją 50 tys. zł, powiatu skarżyskiego z dotacją 30 tys. zł oraz gminy Bliżyn z dotacją 5 tys. zł.

Karetkę wyposażono zgodnie z wszystkimi normami przewidzianymi dla pojazdów państwowego systemu ratownictwa medycznego. Samochód jest przystosowany do przewozu min. 3 osób (z kierowcą) oraz jednej osoby na noszach. Nosze są przystosowane do reanimacji i mogą służyć do transportu pacjenta(kółka).Przedział medyczny jest zaopatrzony w instalację tlenową.Auto posiada manualną, pięciobiegową skrzynię biegów oraz systemy ABS, ASR, MSR, ESP. Posiada także klimatyzację kabiny kierowcy oraz przedziału medycznego z osobną regulacją dwuparownikową.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •