reklama

/>

Nieroztropny podróżny i wzorowa współpraca służb

Nieroztropny podróżny i wzorowa współpraca służb Nieroztropny podróżny i wzorowa współpraca służb

Niecodzienne problemy spotkały we wtorek 45-letniego mieszkańca Mazur, który pociągiem podróżował do Olsztyna. Mężczyzna chcąc się przewietrzyć, wysiadł w samej koszulce na peron w Suchedniowie. Po chwili pociąg odjechał, a nieroztropny podróżny został na stacji. Dzięki suchedniowskim urzędnikom, współpracy Policji i Straży Ochrony Kolei, historia zakończyła się szczęśliwie.

W środę po godzinie 14 do suchedniowskiego magistratu wszedł mężczyzna, którego ubiór wprawił w zdziwienie miejscowych urzędników. Człowiek ubrany był jedynie w spodnie i koszulkę z krótkim rękawem mimo, że temperatura na zewnątrz bliska była ujemnej.

Po krótkiej rozmowie okazało się, że podróżował pociągiem z Krakowa do Olsztyna. Kiedy pociąg zatrzymał się w Suchedniowie, wysiadł na peron chcąc się przewietrzyć. Po krótkiej chwili skład odjechał ze stacji, a podróżny został.

Jego bagaż, ubrania, telefon oraz portfel pozostały w pociągu. Mężczyzna poprosił urzędników, aby wezwali policjantów. Do urzędu przyjechali mundurowi z suchedniowskiego komisariatu, którzy ustalili, że pechowcem jest 45-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego.

Funkcjonariusze przekazali informacje dyżurnemu skarżyskiej jednostki, który błyskawicznie podjął działania. Skontaktował się z dyżurnym Posterunku Straży Ochrony Kolei, który ustalił numer telefonu do kierownika pociągu. Zadzwonił do niego i poprosił o zabezpieczenie rzeczy należących do 45-latka. W tym samym czasie dyżurny policji zadzwonił do kolegów z komisariatu kolejowego w stolicy i uzgodnił, że policjanci przejmą od kierownika pociągu pozostawione rzeczy.

Policjanci przewieźli 45-latka do skarżyskiej siedziby SOK, gdzie z zachowaniem rzecz jasna reżimu sanitarnego, mężczyzna mógł zaczekać na pociąg do Warszawy. Tam został poczęstowany ciepłą herbatą i kanapką. Następnie sokiści odprowadzili nieroztropnego podróżnego na stację, skąd mógł kontynuować podróż. Wieczorem okazało się, że odebrał od policjantów swoje rzeczy.

Dzięki szybkiej współpracy służb, chęci pomocy i empatii funkcjonariuszy, historia zakończyła się szczęśliwie.

Opr. JG

źródło: KPP w Skarżysku - Kamiennej

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •