reklama

reklama

/>

Łatwiejszy dojazd do Skarżyska-Kamiennej

Łatwiejszy dojazd do Skarżyska-Kamiennej Łatwiejszy dojazd do Skarżyska-Kamiennej

Już w najbliższych dniach mieszkańcy gminy Skarżysko Kościelne będą mieli uruchomiony publiczny transport zbiorowy na linii komunikacyjnej: Lipowe Pole Plebańskie - Skarżysko-Kamienna oraz Majków – Skarżysko-Kamienna. Władze powiatu i gminy Skarżysko Kościelne we wtorek, 8 grudnia, zawarły między sobą porozumienie w tej sprawie.

Porozumienie podpisali - ze strony powiatu starosta Artur Berus, członek zarządu Tadeusz Bałchanowski i naczelnik Wydziału Finansowego Urszula Wrona, a ze strony gminy wójt Jacek Bryzik i skarbnik Magdalena Węglewska.

Zgodnie z porozumieniem gmina Skarżysko Kościelne udzieli powiatowi dotacji w wysokości ponad 2 tys. 680 zł na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego o charakterze użyteczności publicznej w 2020 r. na linii komunikacyjnej: Lipowe Pole Plebańskie - Skarżysko-Kamienna oraz Majków – Skarżysko-Kamienna. W ramach realizacji zadania powiat wyłoni wykonawcę publicznego transportu zbiorowego.

Dzięki temu już w najbliższych dniach mieszkańcy gminy Skarżysko Kościelne będą mieli ułatwiony dojazd z Lipowego Pola i Majkowa do Skarżyska-Kamiennej.

Porozumienie zostało podpisane w myśl uchwalonej na ostatniej sesji rady powiatu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie Powiatu Skarżyskiego. Ponadto powiat w ramach umowy z Wojewodą Świętokrzyskim otrzyma na ten cel dofinansowanie z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

starosta i wójt podpisują porozumienie

naczelnik wydziału finansowego podpisuje porozumienie

skarbnik gminy podpisuje porrozumienie

przekazanie porozumień

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •