reklama

reklama

/>

reklama

/>

Pijane ciężarne niszczą życie nienarodzonych dzieci

Pijane ciężarne niszczą życie nienarodzonych dzieci

W Nowy Rok tuż po północy samochód potrącił kobietę będącą w dziewiątym miesiącu ciąży. Matki nie udało się uratować. Dziecko zmarło kilkanaście godzin po porodzie. O tej sprawie informowały ogólnopolskie media. Grupa ludzi świętowała nowy rok na ulicy. Matka w dziewiątym miesiącu ciąży powinna świętować w domu przy wodzie mineralnej, a nie alkoholu.

Z ustaleń wynika, że gdy bawiący się na ulicy ludzie zaczęli się zachowywać agresywnie. Nieżyjąca już kobieta miała położyć się na drodze. Historia jak wiemy skończyła się tragicznie dla matki i jej dziecka. To jednak nie jest odosobniony przypadek. Coraz częściej mamy do czynienia z pijanymi kobietami w ciąży, albo spożywającymi alkohol podczas ciąży.

Tymczasem takie praktyki jeszcze nienarodzone dziecka krzywdzą na całe ich przyszłe życie. Dziecko, którego matka spożywała w czasie ciąży alkohol jest narażone na choroby, problemy psychiczne i różne formy niedorozwoju w całym przyszłym życiu. Kobiety w ciąży chyba zapominają, że alkohol jest trucizną. W przypadku zwykłego picia alkoholu również niszczymy swój organizm.

Najczęściej jednak nadużycie alkoholu prowadzi co najwyżej do bólu głowy w następnym dniu. W przypadku kobiet w ciąży kac to najmniejszy problem. Każde spożycie alkoholu niszczy życie jeszcze nienarodzonego dziecka. O konsekwencjach spożywania alkoholu przez ciężarne rozmawiamy z lekarzem pediatrą Krystyną Górnaś – Salatą (zobacz wideo)

Niestety, statystyki nie napawają optymizmem. Coraz więcej kobiet w ciąży sięga po alkohol. Brak odpowiedzialności, głupota to chyba najdelikatniejsze określenia dla oceny takich zachowań.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •