Logo
Wydrukuj tę stronę

Nie bądźmy obojętni!

Nie bądźmy obojętni! Nie bądźmy obojętni!

Zimowa aura i ujemne temperatury zawsze stanowią potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia osób, które znajdują się w ciężkiej sytuacji życiowej, często przebywając w nieogrzewanych pomieszczeniach lub pustostanach. Widząc zagrożenie, nie bądźmy obojętni.

Skarżyscy policjanci przyjęli zgłoszenie o nietrzeźwym człowieku leżącym na klatce schodowej jednego z bloków na osiedlu Milica. Funkcjonariusze patrolówki zastali na miejscu 58-latka, który rzeczywiście był nietrzeźwy. Szukając schronienia przed zimnem wszedł do wnętrza budynku i zasnął. Na miejsce wezwano medyków, którzy zdecydowali o przewiezieniu zmarzniętego mężczyzny do szpitala.

Nie tylko bezdomni, ale i nietrzeźwi narażeni są na niebezpieczeństwo wychłodzenia organizmu. Pamiętamy o tym, aby informować policję lub instytucje niosące pomoc o każdym ujawnionym przypadku osoby potrzebującej pomocy. Każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu, może uratować ich życie.

Informujmy o takich przypadkach korzystając z bezpłatnego numeru tel. 112. Możemy także skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, ale tylko w przypadkach, które nie wymagają natychmiastowej interwencji.

Oprac. JG

Źródło: KPP Skarżysko-Kamienna

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.