Logo
Wydrukuj tę stronę

MEiN: w piątek w 99,3 proc. podstawówek klasy I-III uczyły się stacjonarnie

MEiN: w piątek w 99,3 proc. podstawówek klasy I-III uczyły się stacjonarnie MEiN: w piątek w 99,3 proc. podstawówek klasy I-III uczyły się stacjonarnie

Z informacji od kuratorów oświaty na podstawie danych od dyrektorów szkół wynika, że w trybie stacjonarnym pracowało w piątek 99,3 proc. szkół podstawowych w zakresie klas I-III i 99,1 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego – poinformowało MEiN.

W 14 342 szkołach podstawowych w klasach I-III nauka w piątek odbywała się w trybie stacjonarnym – poinformował resort edukacji i nauki, podając, że chodzi o 99,3 proc. szkół podstawowych. W 13 podstawówkach w klasach I-III nauka odbywała się w trybie zdalnym, a w 88 w trybie mieszanym.

Ministerstwo Edukacji i Nauki podało także, że w trybie stacjonarnym w piątek pracowało 15 157 przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, czyli 99,1 proc. z nich. W trybie zdalnym pracowały 43 przedszkola, a 100 w trybie mieszanym.

Dane te pokazują stan z piątku z godz. 13.00.

W poniedziałek po feriach zimowych uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych wrócili do nauki stacjonarnej. Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, tak jak przed feriami, kontynuują naukę zdalną. Mają zajęcia stacjonarne zawieszone do 31 stycznia.

Jesienne zawieszenie zajęć stacjonarnych nie obejmowało przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. W przedszkolach publicznych nie ma też ferii.

Wznowiona nauka stacjonarna w klasach I-III szkół podstawowych, podobnie jak w przedszkolach, odbywa się w reżimie sanitarnym. Jak zapewnia MEiN, sytuacja w placówkach jest monitorowana.

W poniedziałek, jak informowało ministerstwo, w 14 383 szkołach podstawowych w klasach I-III nauka była prowadzona w trybie stacjonarnym, tj. w 99,6 proc. szkół podstawowych. W 9 szkołach podstawowych w klasach I-III odbywała się w trybie zdalnym, a w 51 w trybie mieszanym, gdzie część uczniów uczy się w szkole, a część na odległość.

We wtorek w trybie zdalnym pracowało 16 szkół podstawowych, a w mieszanym – 55. W środę w trybie zdalnym pracowało 15 szkół, a w mieszanym – 68. W czwartek w trybie zdalnym pracowało 14 szkół, a w mieszanym – 76.

W piątek, w stosunku do poniedziałku, liczba szkół, które pracują w trybie zdalnym wzrosła o 4, a w trybie mieszanym, czyli takim, gdzie część uczniów uczy się w szkole, a część zdalnie, wzrosła o 37.

W poniedziałek w trybie stacjonarnym działały 15 222 przedszkola i placówki wychowania przedszkolnego, czyli 99,5 proc. z nich. W trybie zdalnym pracowało 28 przedszkoli, a 50 w trybie mieszanym.

We wtorek w trybie zdalnym pracowało 28 przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, a w mieszanym – 64. W środę w trybie zdalnym pracowało 38, a w mieszanym – 78. W czwartek w trybie zdalnym pracowało 47, a w mieszanym – 95.

W piątek, w stosunku do poniedziałku, liczba przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, które pracują w trybie zdalnym wzrosła o 15, a w trybie mieszanym wzrosła o 49.

O przejściu szkoły, przedszkola i placówki wychowania przedszkolnego na tryb inny niż stacjonarny decyduje organ prowadzący, za zgodą sanepidu, po rozpoznaniu sytuacji epidemicznej w placówce.

(PAP)

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.