reklama

reklama

/>

reklama

/>

Młody kartingowiec Igor Kuczyński będzie promował powiat skarżyski

Młody kartingowiec Igor Kuczyński będzie promował powiat skarżyski Młody kartingowiec Igor Kuczyński będzie promował powiat skarżyski

Igor Kuczyński, dziesięcioletni sportowiec ze Skarżyska Kościelnego, będzie promował powiat skarżyski podczas zawodów gokartowych Bonus Winter Cup w Campilos w Hiszpanii, które mają się odbyć w dniach od 6 do 13 lutego bieżącego roku.

W środę, 3 lutego, na dzień przed wyjazdem na zawody do Hiszpanii, Igor wraz z tatą Mateuszem gościł w starostwie powiatowym, gdzie spotkał się ze starostą Arturem Berusem i członkiem zarządu powiatu Katarzyną Bilską. Podczas spotkania samorządowcy pogratulowali młodemu zawodnikowi dotychczasowych osiągnięć,  życzyli sukcesów w najbliższych zawodach oraz w dalszej drodze sportowej.

 – Sport jest w życiu ważny, gdyż uczy wszystkiego co najlepsze w życiu. Uczy pokory, uczy wygrywać, ale uczy też i przegrywać. A jak się przegrywa to trzeba umieć to zrobić z honorem i godnością. Nie można się nigdy poddawać. Zawsze, bez względu na wynik, trzeba wierzyć w sukces i ten sukces przyjdzie – podkreślił w rozmowie z młodym sportowcem starosta Artur Berus.

Tata Igora Mateusz Kuczyński zaznaczył, że jeśli w związku z obostrzeniami związanymi z pandemią zawody międzynarodowe Winter Cup w Hiszpanii nie odbędą się planowanym terminie, wówczas chłopiec będzie tam przez tydzień trenował, gdyż już na początku marca zaplanowany ma udział w kolejnych zawodach w Poznaniu.       

Igor Kuczyński, dziesięcioletni kierowca gokarta, jest członkiem Automobilklubu w Radomiu. Przygodę z kartingiem rozpoczął rok temu od udziału w formule profesjonalnych wyścigów kartingowych Rotax Max Challenge Poland, gdzie w kategorii Micro Max zajął 8. miejsce. W kolejnych zawodach Igor wystartował już w kategorii Mini Max, gdzie zawodnicy gokartów osiągają na torze wyścigowym prędkość ponad 120 km/h.  W październiku 2020 r. w zawodach Rotax Max Challenge Poland w Poznaniu, w kategorii 125 Mini Max Igor zajął wysokie, bo  4. miejsce.

sportowiec razem z tatąprezentuje kask

spotkanie zarządu z młodym sportowcem

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •