reklama

reklama

/>

Plac budowy przekazany, trwa wycinka drzew

Plac budowy przekazany, trwa wycinka drzew

W poniedziałek, 22 lutego Powiat Skarżyski jako inwestor protokolarnie przekazał plac budowy firmie Trakcja S.A., która zajmie się budową wiaduktu na torami w Skarżysku-Kamiennej. Przedsięwzięcie realizowane przez powiat w partnerstwie z Gminą Skarżysko-Kamienna kosztować będzie blisko 35 mln złotych. Pierwsze przygotowania już się rozpoczęły - w związku z inwestycją trwa już wycinka drzew.

Podpisanie protokołu przekazania placu budowy oznacza rozpoczęcie prac oraz powierzenie wykonawcy odpowiedzialności za wszelkie czynności realizowane na terenie placu budowy. Podczas spotkania przekazany został również teren kolejowy, na którym prowadzone będą prace budowlane.

- Teren kolejowy został przekazany, jednak na obecną chwilę bez możliwości wykonywania na nim robót, aż do czasu dokonania przez firmę Trakcja niezbędnych ustaleń z odpowiednimi spółkami PKP, które to określą zasady korzystania z tego terenu - informuje dyrektor ZDP w Skarżysku-Kamiennej Marek Czyż.

Prace związane z inwestycją już trwają. W tym tygodniu rozpoczęto wycinkę drzew i tu należy się już liczyć z utrudnieniami. Wycinka na odcinku od ulicy Tysiąclecia do Niepodległości i na terenie stadionu oznacza dla kierowców chwilowe wstrzymanie ruchu w koniecznych dla bezpiecznego przebiegu prac momentach.

Umowa z firmą Trakcja S.A. z Warszawy obejmuje wykonanie budowy wiaduktu nad torami kolejowymi oraz rozbudowy układu komunikacyjnego poprzez rozbudowę Al. Piłsudskiego na odcinku od Al. Tysiąclecia PP do rejonu ul. Towarowej wraz ze skrzyżowaniami i budową ronda turbinowego przy obecnym skrzyżowaniu z Al. Niepodległości z wykonaniem szeregu niezbędnych prac podziemnych związanych z rozbudową kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego, przebudową sieci wodociągowej, gazowej, cieplnej i sieci energetycznych, przebudową kanalizacji sanitarnej i urządzeń teletechnicznych, budową kanału technologicznego. Powstaną nowe jezdnie, bus-pasy, nowe chodniki, wybudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy, a także wybudowane zostaną zjazdy publiczne i indywidualne oraz zieleńce.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •