reklama

reklama

/>

Powiat skarżyski wydał nowy przewodnik turystyczny

Powiat skarżyski wydał nowy przewodnik turystyczny Powiat skarżyski wydał nowy przewodnik turystyczny

Pięć kolorów szlaków turystycznych – czerwony,  zielony, niebieski, żółty i czarny to 185 km turystycznej przygody o różnym stopniu trudności, gwarantującej połączenie rekreacji z aktywnym wypoczynkiem, nowoczesności z dorobkiem kulturowym, perełek architektonicznych z potęgą i pięknem natury. A wszystko to pokazane ze strony praktycznej, opisane i przedstawione przez wieloletnich piechurów – Państwo Monikę i Grzegorza Kowalskich. Tak w skrócie można opisać najnowszy Przewodnik turystyczny powiatu skarżyskiego „Z widokiem nie tylko na góry…” wydany przez Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej. Publikacja, którą można zdobyć, biorąc udział w konkursie powiatowym, powstała w ramach współpracy starostwa oraz Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oddział w Skarżysku-Kamiennej.

Przewodnik turystyczny powiatu skarżyskiego „Z widokiem nie tylko na góry…” to najnowsza publikacja wydana przez Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej we współpracy ze skarżyskim oddziałem PTTK. Jak zaznacza w słowie wstępnym przewodnika starosta Artur Beruspublikacja zawiera nie tylko opisy szlaków pieszych i tras rowerowych znajdujących się na terenie powiatu skarżyskiego oraz najciekawszych miejsc i obiektów zabytkowych, ale także liczne zdjęcia, mapki poglądowe, ciekawostki historyczne i przyrodnicze, dostępną bazę noclegowo-gastronomiczną oraz cykliczne imprezy organizowane przez skarżyski oddział PTTK. Z najnowszym przewodnikiem będzie można przemierzyć i zwiedzić m.in. szlak milenijny na trasie Skarżysko-Kamienna – Wąchock, Piekielny Szlak na trasie Pięty – Kucębów, szlak mjr. Jana Piwnika prowadzący ze Skarżyska aż do Wykusu czy szlak martyrologii prowadzący ze Skarżyska poprzez cmentarz partyzancki pod górą Skarbową, Brzask i Bór.  Autorami przewodnika turystycznego powiatu skarżyskiego są miłośnicy wędrówek - państwo Monika i Grzegorz Kowalscy, którzy od lat z pasją i miłością do regionu przemierzają szlaki turystyczne nie tylko powiatu skarżyskiego. W publikacji „Z widokiem nie tylko na góry…” autorzy dzielą się z czytelnikami bogatą wiedzą o regionie oraz praktycznymi wskazówkami i doświadczeniami zdobytymi podczas wędrówek na szlakach.      

- Pięć kolorów szlaków turystycznych – czerwony,  zielony, niebieski, żółty i czarny to 185 km turystycznej przygody o różnym stopniu trudności, gwarantującej połączenie rekreacji z aktywnym wypoczynkiem, nowoczesności z dorobkiem kulturowym, perełek architektonicznych z potęgą i pięknem natury. A wszystko to pokazane ze strony praktycznej, opisane i przedstawione przez wieloletnich piechurów – Państwo Monikę i Grzegorza Kowalskich i przy merytorycznej współpracy pracowników Referatu Promocji Starostwa Powiatowego – mówi członek zarządu powiatu skarżyskiego odpowiedzialna za promocję Katarzyna Bilska.

Zarząd Powiatu ma nadzieję, że zaproponowana publikacja będzie inspiracją do wielkiej turystycznej przygody połączonej z poznawaniem piękna naszego powiatu. Chcemy wybudzić mieszkańców z zimowego i pandemicznego letargu, przypominając że aktywność i zdrowy tryb życia jest podstawą zdrowia, a turystyka jest najbezpieczniejszą formą aktywności – dodaje K. Bilska zachęcając mieszkańców powiatu i nie tylko, zarówno do odkrywania uroków powiatu skarżyskiego jak i do udziału w konkursie, dzięki któremu będzie można stać się posiadaczem przewodnika.

Jak wziąć udział w konkursie powiatowym O PRZEWODNIK TURYSTYCZNY POWIATU SKARŻYSKIEGO „Z widokiem nie tylko na góry”?.

Wystarczy 22 marca 2021 r. (poniedziałek) zadzwonić osobiście pod nr tel. 41 39 53 009 w godz. 9.00 do 15.00 (referat ds. Promocji) i poprawnie odpowiedzieć na wszystkie pytania zawarte w regulaminie konkursu. 

Data przeprowadzenia konkursu nie jest przypadkowa, gdyż 22 marca to pierwszy dzień po rozpoczęciu kalendarzowej wiosny - podkreśla członek zarządu Katarzyna Bilska. A to najlepszy czas aby wziąć przewodnik i ruszyć w trasę.    

Przewodnik, przygotowany pod nadzorem merytorycznym Oddziału Miejskiego PTTK w Skarżysku-Kamiennej i Referatu ds. Promocji w Wydziale Edukacji, Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej, wydany został ze środków promocyjnych budżetu powiatu skarżyskiego w nakładzie 2.000 egzemplarzy. Liczy 56 stron.

Przewodnik turystyczny powiatu skarżyskiego „Z widokiem nie tylko na góry…” jest dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej powiatu skarżyskiego w zakładce Publikacje.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •