reklama

reklama

/>

Powiat skarżyski uruchomi dwa punkty szczepień masowych. Trwają prace organizacyjne

Powiat skarżyski uruchomi dwa punkty szczepień masowych. Trwają prace organizacyjne Powiat skarżyski uruchomi dwa punkty szczepień masowych. Trwają prace organizacyjne

Powiat skarżyski we współpracy z Obwodem Lecznictwa Kolejowego i Szpitalem Powiatowym uruchomi punkty szczepień masowych. Zgodę na utworzenie punktów wyraził NFZ. - Planujemy utworzyć 6 zespołów szczepiących, w dwóch punktach szczepień masowych, po trzy w każdym. W tych punktach można będzie zaszczepić blisko trzy tysiące osób tygodniowo. Obecnie trwają prace organizacyjne związane z odpowiednim przygotowaniem punktów – informuje starosta Artur Berus. W środę, 14 kwietnia w starostwie powiatowym odbyło się robocze spotkanie zespołu ds. utworzenia punktów przy udziale członka zarządu powiatu Katarzyny Bilskiej sekretarza powiatu Małgorzaty Nosowicz, przedstawicieli partnerów - OLK i ZOZ oraz wydziałów starostwa zaangażowanych w prace organizacyjne. 

Powiatowe Punkty Szczepień Masowych zlokalizowane będą na terenie miasta Skarżyska-Kamiennej. Jeden punkt znajdować się będzie w Szpitalu Powiatowym przy ul. Szpitalnej 1 drugi punkt otwarty zostanie w Sali konferencyjnej starostwa znajdującej się w budynku przy pl. Floriańskim 1 (budynek, w którym mieści się Biblioteka Pedagogiczna). W każdym z tych punktów powstaną po trzy zespoły szczepienne, które dziennie będą mogły zaszczepić minimum 400 osób (po 200 na każdy punkt). Tak więc w obu punktach można będzie zaszczepić 2 tys. 800 osób tygodniowo, pod warunkiem otrzymania w terminie planowanej liczby szczepionek. Punkty tworzone są przez samorząd powiatu skarżyskiego we współpracy z Obwodem Lecznictwa Kolejowego i Zespołem Opieki Zdrowotnej, Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej. Obie jednostki mają już doświadczenie w szczepieniu przeciw Covid-19.   

Przygotowania do uruchomienia przez powiat punktów szczepień masowych polegają przede wszystkim na adaptacji i wyposażeniu wyznaczonych miejsc na potrzeby tych punktów, zorganizowaniu personelu oraz wypracowaniu formy działalności punktów. W skład zespołów szczepiennych wchodzić będą osoby wykonujące szczepienie (wykwalifikowany personel medyczny z OLK i ZOZ), osoby obsługujące szczepienia pod względem administracyjnym oraz koordynatorzy zespołów. Koordynatorami ds. utworzenia punktów szczepień są - z ramienia samorządu sekretarz powiatu Małgorzata Nosowicz, z ramienia ZOZ – naczelna pielęgniarka Izabela Mosiołek, a ze strony OLK - kierownik działu Ekonomiczno-Technicznego Magdalena Zielińska.

Planuje się, aby mieszkańcy powiatu z punktów szczepień masowych mogli zacząć korzystać jeszcze w kwietniu. O szczegółach dotyczących rejestracji na szczepienia i działalności poszczególnych punktów powiat będzie na bieżąco informował.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •