reklama

reklama

/>

Po groźnym wybuchu w Mesko. Trwa zbiórka na rzecz poszkodowanej

Po groźnym wybuchu w Mesko. Trwa zbiórka na rzecz poszkodowanej Po groźnym wybuchu w Mesko. Trwa zbiórka na rzecz poszkodowanej

Do groźnego wybuchu w MESKO S.A. doszło 29 kwietnia. W następstwie zdarzenia ucierpiała jedna z pracownic, pani Monika. Obrażenia spowodowały m.in. utratę wzroku. By pomóc współpracownicy, uruchomiono zbiórkę pieniędzy na leczenie i "życie bez barier".

Poniżej opis zrzutki.

29.04.2021 miał być dla Moniki normalnym dniem w pracy. 

Jednak tuż przed godziną 7 wszystko się zmieniło. Na wydziale 230, gdzie pracowała Monika doszło do poważnego wybuchu w wyniku którego jej życie już nigdy nie będzie takie samo.

Monika z na pozór niepoważnymi poparzeniami twarzy i górnych dróg oddechowych została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Kielcach.

Po wstępnych badaniach i ocenie stanu zdrowia, lekarze podjęli decyzję o śpiączce farmakologicznej i szybkim transporcie do Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej.

Lekarze w trakcie diagnozy wstępnie ocenili jej stan zdrowia jako krytyczny. Podjęli się zabiegu oczyszczania ran poparzeniowych podczas którego stwierdzono duży ubytek w gałkach ocznych. 

Stan zdrowia Moniki przez tydzień nie ulegał poprawie. Dopiero 7 maja lekarze ocenili stan jako stabilny, określili stopień poparzenia twarzy jako III i potwierdzili najgorszy scenariusz - Monika nie będzie widzieć.

Przez to, że stan utrzymywał się jako stabilny podjęto próby wybudzania ze śpiączki farmakologicznej i przywróceniu samodzielnego oddychania.

Monikę czeka jeszcze kilka zabiegów powracających do zdrowia oraz przygotowanie do życia na nowo jako osoba niewidoma.

Monika przed wypadkiem była osobą radosną, dobroduszną i pełną energii. Jednocześnie jest kochającą żoną, matką dwóch synów oraz teściową.

Pomóżmy jej i jej rodzinie żyć bez barier mimo utraty wzroku.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •